Podróże

To wyjątkowe miasto na mapie Małopolski. Znajdziecie w nim najpiękniejsze atrakcje! [GALERIA]

Tarnów jest jednym z najpiękniejszych miast w Małopolsce. Na jego terenie znajduje się mnóstwo wspaniałych zabytków, a także wiele nowych atrakcji turystycznych. Niewątpliwym atutem miasta położonego w cieniu Góry Świętego Marcina jest jego wielkość, która pozwala na swobodne wędrowanie jego najwspanialszymi szlakami. Centrum Tarnowa można zwiedzić, zatrzymując się w najbardziej urokliwych miejscach, w ciągu niespełna jednego dnia. Przygotowaliśmy galerię z dziesięcioma wyjątkowymi tarnowskimi atrakcjami. Koniecznie musicie je zobaczyć i zaplanować wycieczkę po najcieplejszym mieście na mapie Polski!

Tarnów to jedno z najpiękniejszych miast w Małopolsce. Można je zwiedzić w ciągu jednego dnia!

Tarnów jest wyjątkowym miastem na mapie Małopolski. Jego niezaprzeczalne walory są doceniane przez turystów z całego kraju, a także przez zagranicznych pasjonatów podróży i historii. Miasto było niejednokrotnie wyróżniane przez portale z branży turystycznej. Pod koniec 2021 roku portal CNN Travel umieścił Tarnów wśród 15 najpiękniejszych niedużych miast w Europie. Było to jedyne polskie miasto w tym zestawieniu.

Tarnów ma niezwykle bogatą historię. Miasto było lokowane przez Spycimira herbu Leliwa, na podstawie dokumentu sporządzonego przez kancelarię króla Władysława Łokietka z 7 marca 1330 roku. Niezwykle istotne jest to, że Tarnów do tej pory zachował historyczny zespół architektoniczno-urbanistyczny, co przyciąga uwagę zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów.

Przygotowaliśmy galerię z dziesięcioma obowiązkowymi pozycjami na mapie Tarnowa, które powinien zobaczyć każdy turysta. Wybraliśmy te, które łączą ze sobą historię i nowoczesność. Koniecznie zobaczcie zdjęcia tych niepowtarzalnych atrakcji!

Tarnów to wyjątkowo piękne miasto! Powinien je odwiedzić każdy turysta! [GALERIA]

Sonda
Czy Małopolska jest najpiękniejszym regionem w naszym kraju?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Maszkarony opanowały Tarnów! Czy rozpoznasz po zdjęciu, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 14
Gdzie znajduje się Duch Teatru?
Duch Teatru
Festiwal Sztuki Iluzji 2024 na Farmie Iluzji