Podróże

To jedno z topowych jezior w Małopolsce. Latem jest oblegane przez wczasowiczów [GALERIA]

Małopolskie jeziora są jednymi z najpiękniejszych w Polsce. Do takich zalicza się Jezioro Czchowskie, powstałe w wyniku spiętrzenia rzeki Dunajec na zaporze wodnej w Czchowie. Ma swój początek powyżej wsi Tropie, położonej w powiecie nowosądeckim, w gminie Gródek nad Dunajcem. Obok Jeziora Rożnowskiego jest topowym miejscem wypoczynkowym w województwie małopolskim. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda ta wyjątkowa atrakcja turystyczna!

Jezioro Czchowskie. To jedno z topowych miejsc wypoczynkowych w Małopolsce

Jezioro Czchowskie jest każdego lata oblegane przez wczasowiczów z całej Polski. Funkcje turystyczno-rekreacyjne pełnią obrzeża tego urokliwego zbiornika wodnego. Historia Jeziora Czchowskiego sięga pierwszej połowy XX wieku. Jego budowę rozpoczęto jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, w 1936 roku, a zakończono już w PRL-u, w 1949 roku. Jezioro zaczyna się powyżej wsi Tropie. Jego szerokość wynosi 750 m. Ma ono kształt wydłużony w kierunku północno-wschodnim. Linia brzegowa zbiornika jest słabo rozwinięta, a brzegi strome i zalesione, co nadaje mu jeszcze większego uroku. Jezioro słynie z czystej wody, a jego cofka, która zajmuje obszar ujściowy Łososiny, będącej lewym dopływem Dunajca, jest mniej zabagniona niż w przypadku Jeziora Rożnowskiego.

Jezioro Czchowskie jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w województwie małopolskim. Każdego roku, w okresie wakacyjnym, jego tereny turystyczno-rekreacyjne przyciągają mnóstwo urlopowiczów. Przygotowaliśmy galerię, w której znajdziecie wiele wyjątkowych zdjęć, dzięki którym poczujecie klimat tego topowego miejsca.

Jezioro Czchowskie. To jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych turystów na mapie Małopolski [GALERIA]

Sonda
Czy Małopolska jest najpiękniejszym regionem w naszym kraju?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wianki 2024 w Krakowie. Koncerty
Listen on Spreaker.