Wiadomości

Tarnów walczy z falą upałów. Na ulicach rozdawana jest woda, stanęły również kurtyny wodne

Tarnów zmaga się z falą upałów. Dzisiaj termometry pokazują w mieście od 32 do 35 stopni Celsjusza. Takich samych temperatur należy spodziewać się też w najbliższych dniach. Mieszkańcy, w czasie swoich wędrówek po mieście, szukają różnych sposobów na ochłodę. Magistrat postanowił im to ułatwić. Na rynku oraz placu Sobieskiego można się schłodzić dzięki słupom i kurtynom wodnym, a także skorzystać z wody z jednorazowych kubeczków.

Tarnów walczy z tropikalnymi upałami. Na ulicach stanęły kurtyny wodne

Mieszkańcy Tarnowa w upalne dni, które od początku tygodnia dają się nam wszystkim mocno we znaki, mogą schłodzić się w kilku miejscach na terenie miasta. Na rynku oraz placu Sobieskiego stanęły słupy wodne i kurtyna. Ponadto Centrum Usług Społecznych rozdaje w tej drugiej lokalizacji przechodniom wodę do jednorazowych kubeczków. Schłodzona woda pochodzi z Tarnowskich Wodociągów. Można się nią częstować do godziny 15:00.

Kurtyna na placu Sobieskiego, jak informuje magistrat, będzie dostępna prawdopodobnie do końca tygodnia. Natomiast słupy na rynku będą ochładzać tarnowian do ustąpienia upałów. Woda będzie się z nich wydobywać w godzinach od 10:00 do 19:00.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Maszkarony opanowały Tarnów! Czy rozpoznasz po zdjęciu, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 14
Gdzie znajduje się Duch Teatru?
Duch Teatru
Eska Summer City Olsztyn! Wakacyjna impreza w klubie Maskotka