Tarnów w Tricolorze! IX Zjazd Berneńczyków – parada psów na ulicach miasta [ZDJĘCIA]

2022-06-07 11:03

Z puchatej kulki wyrasta puchaty, duży pies, któremu trudno się oprzeć. Czarno-biało-rude berneńczyki znowu pojawią się w Tarnowie. Zbliża się kolejny zlot miłośników tej rasy. Gdzie będzie można je spotkać? Znamy plan parady!

Do Tarnowa przyjedzie ponad 100 psów tej wyjątkowej rasy. Właściciele berneńczyków wezmą udział w spotkaniu integracyjnym, będą odpowiadać na pytania przyszłych hodowców, ale pokażą również swoje czworonogi podczas parady, która przejdzie ulicami miasta. Będzie bardzo kolorowo!

POSŁUCHAJ: Na Zlot Berneńczyków zapraszają Barbara i Kinga Truty, organizatorki wydarzenia

- Pieski, podobnie jak w poprzednich edycjach, będą miały kolorowe ozdoby, kwiaty, wstążki, czapeczki, czy chusty w barwach Tarnowa. Niektóre z nich będą ciągnęły wózki z kwiatami, z kolei właściciele będą ubrani w stroje szwajcarskie. To taka tradycja, bo z tego regionu pochodzą berneńczyki. Przejdziemy ulicami Tarnowa, spod boiska na Bandrowskiego aż na Rynek. Tu też zaplanowaliśmy pokazy, występy i inne atrakcje. No a przede wszystkim, będzie można podziwiać te piękne i bardzo przyjazne psy – zapowiada Barbara Truty, organizatorka wydarzenia.

Berneńczyki są przyjazne i puchate, dlatego ręce same wyciągają się do ich głaskania. Organizatorzy proszą jednak o zachowanie ostrożności. Zawsze należy spytać właściciela, czy do psa można podejść i pogłaskać, bo zwierzę może czuć się zestresowane lub przestraszone w tłumie. Zapewniają jednak, że zwykle nie ma problemów, aby zrobić sobie zdjęcie z berneńczykiem. Można też porozmawiać z właścicielami o hodowli tych wyjątkowych zwierząt.

Jak powstał Top Gun Maverick? Gdzie i czym nakręcono sceny lotnicze? | To Się Kręci #8

- Są niesamowite, bardzo towarzyskie. Uwielbiają przebywać w pobliżu swojego człowieka. I nie ma znaczenia, czy jest chłodno, czy gorąco, nawet w małym pomieszczeniu wcisną się pod stół, byle tylko przytulić się do nóg. Nie ma mowy o budzie dla tego psa, tam gdzie człowiek, tam berneńczyk. To raczej pies domowy i kanapowy, który przysparza wielu zabawnych sytuacji – śmieje się Kinga Truty, która wspólnie z mamą organizuje tarnowskie Zloty Berneńczyków.

Zjazd Berneńczyków w Tarnowie potrwa od 16 do 18 czerwca 2022 roku. Parada ulicami miasta przejdzie w piątek. O godzinie 16:00 odbędzie się zbiórka przy boisku Tarnovii na ulicy Bandrowskiego i potem zaplanowano przemarsz na tarnowski Rynek, gdzie przygotowano szereg atrakcji. W tym roku wśród uczestników wydarzenia ogłoszono konkurs na zabawną fotkę berneńczyka i podpis do niej. Więcej o imprezie można znaleźć w internecie na profilu FB IX Tarnowski Zjazd Berneńczyków – Tarnów w Tricolorze.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.