Pijany kierowca

i

Autor: Steve Buissinne/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Tarnów: Kompletnie PIJANY prowadził samochód. ZATRZYMAŁ go inny kierowca

2022-01-13 7:00

We wtorek, 11 stycznia wieczorem w Tarnowie został ujęty i przekazany policjantom drogówki 37-latek, który pijany jechał swoim samochodem. Podczas badania alkomatem w wydychanym przez niego powietrzu stwierdzono ponad 3 promile alkoholu. Stracił prawo jazdy, ale to nie koniec jego problemów.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

We wtorek, 11 stycznia przed godziną 20-tą dyżurnego tarnowskiej komendy zaalarmował kierowca, którego zaniepokoiło to co zobaczył na drodze. Jazda kierowcy osobowego Renault wskazywała na to, że może być pijany. Widząc to świadek po przekazaniu informacji pojechał za nieodpowiedzialnym kierowcą. Gdy ten się zatrzymał na ulicy Leszczyńskiego mężczyzna podszedł do samochodu. Z wnętrza poczuł wyraźną woń alkoholu. Wkrótce pojawili się wezwani policjanci tarnowskiej drogówki, którzy przebadali trzeźwość mężczyzny.

- Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 3,4 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec Tarnowa, a osobą, która go ujęła był policjant krakowskiej drogówki, który w czasie wolnym od służby przebywał w Tarnowie. Nietrzeźwy kierowca stracił swoje prawo jazdy, a dodatkowo wszczęto przeciwko niemu postępowanie, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

To nie jedyny pijany kierowca zatrzymany tego dnia przez tarnowskich policjantów. W Łukanowicach nietrzeźwa 54-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego prowadziła swój samochód mając w organizmie niemalże 2,5 promila, a w Wojniczu 43-latek kierował pojazdem pomimo nałożonego na niego zakazu prowadzenia pojazdów, dodatkowo w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał prawie 1 promil alkoholu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz. Kultowe cytaty i sceny z "Dnia Świra". Ten film zna każdy Polak

Pytanie 1 z 15
"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham. Jak tkwią te ch**e w tych j***nych autach" - mówi Miauczyński, po czym rozsypuje na podłogę...
Grupa Speed obserwowała kierowców na trasie S5. Posypały się mandaty