Szpital Specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie

i

Autor: Łukasz Grygiel Szpital Specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie

Tarnów: Jak zmotywować personel do szczepień? Dyrektor szpitala znalazł sposób

2021-12-28 15:00

Nie pomagały prośby, ani rzeczowe argumenty. Pomógł list. Ponad 50 pracowników Szpitala Specjalistycznego imienia Edwarda Szczeklika w Tarnowie przyjęło pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. To reakcja na list dyrektora placówki. Ten zapowiedział w nim, że premie i urlopy w czasie wakacji otrzymają tylko osoby zaszczepione​.

Zaszczepiło się już blisko 90 procent pracowników szpitala

Premie, urlopy w czasie wakacji czy kursy i szkolenia tylko dla osób zaszczepionych. To argumenty, których użył dyrektor Szpitala Specjalistycznego imienia Edwarda Szczeklika w Tarnowie aby przekonać niezaszczepionych pracowników placówki do szczepień przeciwko COVID-19. List do załogi trafił w połowie grudnia. Jeszcze przed świętami pierwszą dawkę szczepionki przyjęły 52 osoby. Na blisko tysiąc pracowników placówki, nie zaszczepiło się jeszcze 96 osób.

- Skończyły mi się już argumenty merytoryczne żeby przekonać nieprzekonanych. Jako lekarz i dyrektor odpowiadam za bezpieczeństwo 18 tysięcy pacjentów, którzy trafiają do naszego szpitala w ciągu roku. Dlatego postanowiłem sięgnąć po narzędzia, które ma każdy dyrektor czy właściciel firmy. Nie łamiąc praw pracowniczych, nie łamiąc przepisów Kodeksu Pracy, konstytucji, ani RODO postanowiłem sięgnąć po system nagród, który może być stosowany wobec pracowników i obiecałem że na nagrodę roczną, urlop w okresie wakacyjnym czy na dofinansowanie kursu lub szkolenia będą mogli liczyć tylko zaszczepieni pracownicy szpitala - tłumaczy Marcin Kuta, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Dodajmy że wśród niezaszczepionych pracowników szpitala specjalistycznego im. E. Szczeklika najwięcej jest pielęgniarek (ok. 40) oraz pracowników pomocniczych (34). Jest też kilku lekarzy. Tymczasem od 1 marca przyszłego roku wszyscy pracownicy służby zdrowia powinni być w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19. Tak wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

Pytanie 1 z 10
Do jakiego wydarzenia nawiązuje obraz Jana Matejki?
QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych
Jak bezpiecznie odgrzać resztki jedzenia? Oto kilka wskazówek, które warto znać