Sylwester Marzeń z Dwójką

i

Autor: AKPA Sylwester Marzeń z Dwójką

Wiadomości

Sylwester Marzeń odbędzie się w Tarnowie? Prezydent jest po rozmowie z prezesem TVP

„Sylwester Marzeń” zniknie z mapy Zakopanego. Nowy burmistrz zimowej stolicy Polski, Łukasz Filipowicz, zapowiedział, że nie jest zainteresowany organizowaniem tej imprezy. Samorządowiec nie wyklucza jednak zorganizowania koncertu sylwestrowego z udziałem lokalnych zespołów i artystów. Pojawiła się zatem możliwość przejęcia sztandarowego wydarzenia TVP. Taką chęć wyraził Jakub Kwaśny, prezydent-elekt Tarnowa, który odbył już na ten temat rozmowę z prezesem TVP.

Zakopane rezygnuje z „Sylwestra Marzeń”. Imprezę chce przejąć Tarnów

„Sylwester Marzeń”, ciesząca się dużą popularnością impreza, organizowana od 2016 roku przez TVP w Zakopanem, zniknie z mapy zimowej stolicy Polski. Z „Sylwestra z Dwójką”, bo pod taką nazwą odbyła się ostatnia odsłona wydarzenia, zrezygnował Łukasz Filipowicz, nowy burmistrz Zakopanego. W związku z tym sensacyjną ofertę złożył Jakub Kwaśny, prezydent-elekt Tarnowa. Jego zdaniem impreza mogłaby zostać przeniesiona właśnie do miasta pod Górą Świętego Marcina.

— Zaraz jak tylko usłyszałem, że „Sylwester Marzeń” jest do wzięcia, zgłosiłem akces Tarnowa. Oczywiście z przymrużeniem oka, ale napisałem do prezesa TVP Tomasza Syguta, który jest akurat moim znajomym, że jesteśmy bardzo zainteresowani. Najprawdopodobniej TVP zrezygnuje z takiej drogiej imprezy, jaka odbywała się w Zakopanem, ale prezes napisał, że ma inny pomysł, bardziej wakacyjny, więc będziemy ten temat grzać. Trzeba reagować i wykorzystywać każdą okazję. Jeśli tylko Telewizja Polska zechciałaby w Tarnowie zorganizować koncert wakacyjny, to będzie się działo — powiedział prezydent-elekt Tarnowa Jakub Kwaśny.

Jakub Kwaśny przyznał, że dotychczasowy format „Sylwestra Marzeń”, ze względu na sytuację finansową TVP, może nie być kontynuowany. Tarnowski magistrat szuka więc innych rozwiązań na podjęcie współpracy z państwową telewizją. Jednym z nich może być zorganizowanie w mieście imprezy wakacyjnej. Nie wiadomo jeszcze jak miałaby ona wyglądać i w jakim miejscu stanęłaby scena. Najbardziej reprezentatywną opcją wydaje się Rynek w Tarnowie, ale ciążą nad tą lokalizacją pewne ograniczenia. Jednak nowy prezydent jest dobrej myśli.

— Niekoniecznie musimy mówić o Rynku. Mamy jeszcze inne miejsca takie, jak Błonia, Kantoria czy teren lądowiska w Gumniskach. Myślę, że znajdziemy odpowiednie miejsce. Mnie się marzy jeszcze jedna rzecz i postanowiłem kuć żelazo póki gorące. Dlatego będę rozmawiał z wiceministrem kultury, żebyśmy może przytulili w Tarnowie jakiś serial. Wiceminister Andrzej Wyrobiec do Tarnowa mam akurat sentyment. W związku z tym temat jest otwarty — zadeklarował Jakub Kwaśny.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Szlak Maszkaronów w Tarnowie. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja na mapie Małopolski! [GALERIA]

Quiz. Bez tych piosenek nie było Sylwestra w latach 80. Jak dobrze pamiętasz tamte przeboje?

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał przebój „If I Could Turn Back Time”?
Hitowy serial TVP nagle zniknął z ramówki. Po latach znów ma wrócić!