policja

i

Autor: BŹ

Na sygnale

Starcie pseudokibiców podczas turnieju piłkarskiego w Radłowie. Nie żyje jedna osoba [WIDEO]

2023-08-05 13:06

Śmiercią jednego z kibiców zakończył się rozgrywany w Radłowie turniej piłkarski. Mężczyzna, jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie Paweł Klimek, zginął w czasie zamieszek, do których doszło pomiędzy pseudokibicami Unii Tarnów i drużyn przeciwnych. Zgłoszenie o incydencie wpłynęło do mundurowych w sobotę, 5 sierpnia 2023 roku, o godzinie 9:30.

Radłów. Tragiczny finał turnieju piłkarskiego. Nie żyje jedna osoba

W sobotę, 5 sierpnia 2023 roku, o godzinie 9:30 do funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wpłynęło zgłoszenie o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło podczas turnieju piłkarskiego w Radłowie. W wyniku potyczki pseudokibiców zginęła jedna osoba. 40-letni mężczyzna został prawdopodobnie trafiony racą w brzuch. Przeprowadzona na miejscu reanimacja okazała się bezskuteczna.

– Podczas turnieju piłkarskiego grup kibicowskich na stadionie w Radłowie, prawdopodobnie zorganizowanego przez Unię Tarnów, doszło do zamieszek pomiędzy jego uczestnikami, m.in. wyrzucane były race dymne. W pewnym momencie jedna osoba została ranna. Był to mężczyzna w wieku 40 lat, którego tożsamość nie została jeszcze potwierdzona. Poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy, ale nie udało się go uratować. Obecnie na miejscu zdarzenia pracuje prokurator oraz ekipa dochodzeniowo-śledcza – informuje Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Jak donosi oficer prasowy Paweł Klimek, turniej piłkarski na stadionie Radłovii Radłów zorganizowali kibice Unii Tarnów. Jednak na obiekcie pojawili się również pseudokibice z przeciwnego klubu, prawdopodobnie ze Śląska, i doszło do bójki. W zamieszkach, jak szacuje policja, mogło wziąć udział ponad 100 osób. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Powiat bocheński. Piorun uderzył w stodołę w Grobli. Z ogniem walczyło ponad 40 strażaków [GALERIA]

Quiz. „Rambo”, „Commando”, „Top Gun”. Jak dobrze pamiętasz filmy akcji ery VHS?

Pytanie 1 z 10
Kim był John Matrix, w którego w filmie „Commando” wcielił się Arnold Schwarzenegger?
Wójt Medyki Marek I. zeznaje przed sądem jak reagował na nagie zdjęcia swojej pracownicy