Arena Jaskółka Tarnów

i

Autor: Łukasz Grygiel Parkiet Areny Jaskółka nie prędko zostanie udostępniony sportowcom

Sportowcy jeszcze długo nie wejdą do „Jaskółki”. Wiemy, co dalej z budową szpitala polowego

2021-02-24 2:00

Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie Arena Jaskółka Tarnów oraz Centrum Odnowy Biologicznej zostały ponownie uruchomione. Okazuje się, że największa hala widowiskowo–sportowa na terenie regionu tarnowskiego nadal musi pozostawać w gotowości na wypadek ponownego wzrostu liczby zakażeń. Wojewoda nie rezygnuje z pomysłu uruchomienia w tym miejscu szpitala polowego.

Dla futsalistów i piłkarzy ręcznych obiekt jest niedostępny od kilku miesięcy. Treningi i mecze rozgrywane są w zastępczej hali należącej do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Przeprowadzka była konieczna, bo według pierwotnych planów Arena Jaskółka Tarnów miała zamienić się w szpital polowy. Ze względu na małą liczba zakażeń prace nad budową zostały wstrzymane.

- Musieliśmy przygotować się na różny rozwój sytuacji. Moja obecna rekomendacja jest taka, aby szanować grosz publiczny i nie wydatkować środków, które mogłyby zostać nieużyte do tego, aby ratować pacjentów z koronawirusem - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W praktyce oznacza to, że ukończone zostały już prace projektowe i adaptacyjne szpitala polowego, ale wstrzymano prace budowlane.

- W razie pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej będziemy w stanie ten projekt dokończyć, a jeśli sytuacja będzie stabilna lub te wzrosty zachorowań będą na tyle bezpieczne, będziemy utrzymywali ten szpital jako żelazną rezerwę dla całego województwa małopolskiego – dodaje Łukasz Kmita.

POSŁUCHAJ. O planach dla Jaskółki mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita

Okazuje się, że do Małopolski trafił już sprzęt potrzebny do leczenia chorych. W razie nadejścia trzeciej fali pandemii nie trzeba będzie na niego czekać. Szybkie ma być tez dokończenie prac budowlanych. Pozostało jedynie wykonanie niezbędnych instalacji sprzętu medycznego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Zobacz jak pobierane jest osocze!