Piłkarze

i

Autor: bottomlayercz0/Pixabay/cc0 Można łączyć skutecznie naukę i sport w Tarnowie

Sport i nauka razem? To możliwe! Kariera dwutorowa – impreza w Arenie Jaskółka w Tarnowie

2022-11-24 16:20

To będzie wydarzenie dla wszystkich miłośników sportu, którzy myślą o karierze piłkarskiej. W niedzielę, 27 listopada, w Arenie Jaskółka Tarnów odbędzie się wydarzenie poświęcone ścieżkom kariery dwutorowej. Organizatorzy zapraszają rodziców i uczniów, którzy właśnie decydują o swojej przyszłej edukacji.

Nie trzeba wyjeżdżać z miasta, żeby skutecznie się uczyć, trenować i realizować marzenia. Będą o tym przekonywać organizatorzy imprezy pod hasłem „Edukacja i sport. Ścieżki kariery dwutorowej w Małopolsce”. W czasie spotkania w Arenie Jaskółka Tarnów zaplanowano panele dyskusyjne, ale również sporo atrakcji dla gości. Będą występy cheerleaderek, pokazy sportowe i taneczne, konkursy i występ sekcji karate.

- Chcemy pokazać rodzicom i dzieciom, że skuteczna edukacja w połączeniu z trenowaniem na wysokim poziomie jest możliwa również w Tarnowie. Mamy okazję kształcić tutaj przyszłych sportowców, już od podstawówki, aż po studia na Akademii Nauk Stosowanych. Z finansowego punktu widzenia to na pewno tańsze rozwiązanie dla rodzica, a także możliwość przypilnowania młodego człowieka, który w tym wieku napotyka na różnego rodzaju problemy – przekonuje Tomasz Matyjewicz, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów.

POSŁUCHAJ o edukacji i sporcie w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów

Uczestnicy spotkania w Arenie Jaskółka Tarnów będą mogli zapoznać się z systemem kształcenia w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego. Jak zapewnia dyrektor do spraw edukacyjnych – Barbara Kuklewicz, kluczowe jest elastyczne łączenie treningów i nauki.

Kamil Małochleb - iluzjonista z Tarnowa w Radiu ESKA Tarnów

- Nie odpuszczamy niczego, nie przymykamy oka, a jednak uczniowie sobie dobrze radzą. To jednak wymaga bardzo elastycznego podejścia do wychowanków, którzy tygodniowo mają aż 16 godzin zajęć sportowych. Muszą angażować się fizycznie, a potem być aktywni na zajęciach. Trzeba to tak dopasować, aby mogli wszystko pogodzić. Czasem bywa trudno, ale nauczyciele starają się pomagać. W razie problemów uczniowie zawsze mogą liczyć na ich pomoc – zapewnia Barbara Kuklewicz. I dodaje: - Świetne wyniki egzaminów naszych uczniów potwierdzają, że ten model kształcenia przynosi bardzo dobre efekty.

Niedzielna impreza w Arenie Jaskółka w Tarnowie będzie również okazją do zapoznania się z działalnością szkolnego wolontariatu. Uczniowie są angażowani w zajęcia poza szkołą, wspierają dzieci i seniorów, pomagają w robieniu zakupów czy uprzątaniu ogródków u podopiecznych. Jak mówi Beata Janowska – Ptasznik, która prowadzi szkolny wolontariat, to wszystko sprawia, że uczniowie uczą się empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Gościem niedzielnego wydarzenia będzie między innymi Wiktor Matyjewicz. To 18-letni tarnowianin, piłkarz, który z trzecioligowej Unii Tarnów awansował do Hellasu Werona, występującego we włoskiej Serie A. Zawodnik opowie o swojej drodze do realizacji kolejnych sportowych celów i odpowie na pytania chętnych. Impreza w Arenie Jaskółka Tarnów już w niedzielę (27 listopada). Początek o godzinie 14:00. Wcześniej rozegrany zostanie reaktywowany po przerwie Turniej Piłkarski o Czarną Jaskółkę. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy wiesz, jak opiekować się noworodkiem?

Pytanie 1 z 10
Jak często trzeba karmić noworodka?
Noworodek z tabliczką