Queen

i

Autor: Koh Hasebe; Distributed by Elektra Records, Public domain, via Wikimedia Commons Muzycy Queen podczas sesji zdjęciowej do albumu „A Night At The Opera”

Wiadomości

Rezydencja Freddiego Mercury’ego wystawiona na sprzedaż. Legenda głosi, że w ogrodzie Garden Lodge pochowano urnę z prochami lidera Queen

Freddie Mercury ostatnie lata swojego życia spędził w luksusowej rezydencji Garden Lodge, mieszczącej się przy ulicy 1 Logan Place w londyńskiej dzielnicy Kensington. Legendarny lider brytyjskiej grupy rockowej Queen kupił ten dom w 1985 roku za 500 tysięcy funtów i mieszkał w nim aż do swojej śmierci w 1991 roku. Wówczas posiadłość stała się własnością jego przyjaciółki Mary Austin. Przez lata pielgrzymowali tam fani muzyka, gdyż, jak głosi legenda, w ogrodzie Garden Lodge pochowano urnę z jego prochami. Teraz sławna nieruchomość została wystawiona na sprzedaż przez jej właścicielkę. Cena jest kosmiczna!

Londyńska rezydencja Freddiego Mercury’ego. Cena za Garden Lodge jest kosmiczna!

Freddie Mercury jest uznawany za jednego z najlepszych wokalistów w historii muzyki popularnej. Od 1970 roku był liderem legendarnego brytyjskiego zespołu Queen, z którym nagrał 14 albumów studyjnych i napisał wiele nieśmiertelnych przebojów, m.in. „Killer Queen”, „Bohemian Rhapsody”, „Crazy Little Thing Called Love” czy „We Are the Champions”. Ponadto wydał dwie solowe płyty, z których pochodzą niezapomniane hity, m.in. „I Was Born to Love You”, „Living on My Own” czy „Barcelona”.

w 1985 roku Freddie Mercury zainwestował 500 tysięcy funtów w zakup luksusowej rezydencji Gardem Lodge w londyńskiej dzielnicy Kensington. Lider Queen pomieszkiwał w niej ze swoimi kochankami, a także przyjaciółką Mary Austin i wieloletnim partnerem Jimem Huttonem. Po śmierci muzyka w 1991 roku dom, zgodnie z jego testamentem, stał się własnością Mary Austin. Jedna z legend głosi, że pod wiśnią w ogrodzi przy Garden Lodge spoczęła urna z prochami legendarnego wokalisty. Wspomina o tym choćby Jim Hutton w książce „Freddie Mercury i ja”. Według innych pogłosek prochy Mercury’ego miały zostać wrzucone do Jeziora Genewskiego, albo znajdują się pod fałszywym nazwiskiem na jednym z cmentarzy w Anglii.

Dom przy ulicy 1 Logan Place został przeznaczony na sprzedaż przez Mary Austin. Wcześniej przyjaciółka legendarnego muzyka wystawił na aukcję w Sotheby's meble i przedmioty z Garden Lodge, na czym zarobiła ponad 40 milionów funtów. Teraz przyszedł czas na samą nieruchomość. Jak przyznaje, od lat przebywa w rezydencji sama, gdyż jej dzieci są już dorosłe i opuściły Londyn, a ona poczuła chęć zmienienia czegoś w swoim życiu. Przyszły właściciel kultowego domu będzie musiał wyłożyć na jego zakup aż 30 milionów funtów.

Decyzja o sprzedaży Garden Lodge wstrząsnęła fanami Freddiego Mercury’ego. Uważają, że w jego londyńskiej rezydencji powinno powstać muzeum. Ma to związek z tym, że miejsce pochówku urny z prochami muzyka nie jest znane, a jego sympatycy zwracają uwagę, że sprzedaż domu sprawi, że nie będą mogli odwiedzać jedynego miejsca, w które mogą się udać, aby oddać hołd liderowi Queen. W końcu legenda głosi, że w ogrodzie Garden Lodge mogą znajdować się jego prochy.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Polskie zespoły rockowe lat 80. Jak dobrze pamiętasz te kapele?

Pytanie 1 z 10
Która z tych piosenek, pochodzących z płyty „Kult” z 1987 roku, jest uznawana za najstarszy utwór Kultu?

Tak mieszka Tomasz Szczepanik. Luksusowy apartament na Teneryfie robi wrażenie! [GALERIA]

Na czym polega wyjątkowość gitary w "Bohemian Rhapsody" Queen?