Helikopter medyczny

i

Autor: Pixabay

PUTIN pomaga Ukrainie. Zbiera na helikopter medyczny

2022-12-25 19:00

To już kolejna akcja pomocy dla walczącej Ukrainy, w którą angażuje się zawodnik piłkarskiej Unii Tarnów. Viktor Putin wykorzystuje zbieżność nazwiska z rosyjskim prezydentem, aby wzbudzić większe zainteresowanie i zachęcić do wspierania żołnierzy i cywilów za naszą wschodnią granicą. Tym razem zbiera pieniądze na zakup helikoptera medycznego.

Viktor Putin zbiera na helikopter medyczny dla Ukrainy

Jego nazwisko kojarzy się jednoznacznie – z rosyjskim prezydentem. Często jest powodem żartów, słyszy nawet zachęty, by je zmienić. Jednak piłkarz Unii Tarnów, Viktor Putin, postanowił wykorzystać je, aby czynić dobro i pomagać walczącej Ukrainie. Angażował się dotychczas w wiele akcji charytatywnych, zbiórki i organizację konwojów z darami dla żołnierzy i cywilów. Pomaga również swoim rodakom, którzy w obawie przed wojną uciekli z rodzinnych miejscowości do Tarnowa. Tym razem zachęca do wpłacania datków na zakup helikoptera. To sprzęt medyczny, który ma umożliwiać ewakuację rannych z terenów walki.

- Chcemy, żeby Putin nie tylko szkodził, ale żeby pomagał Ukrainie. Jak się uda wykorzystać to nazwisko, żeby zrobić coś dobrego, to dlaczego nie. Te helikoptery na pewno się przydadzą, uratują niejedno życie. Spora cześć już jest uzbierana, ale nadal pozostaje duża kwota. Dlatego działamy, wspieramy i angażujemy ludzi, organizacje oraz firmy do pomocy. To są ogromne kwoty, wiem, że czasy są trudne, wszystko podrożało i każdy musi sobie jakoś poradzić. Jednak ludzi, którzy chcą pomagać ciągle nie brakuje – mówi Viktor Putin.

POSŁUCHAJ: o pomocy dla Ukrainy mówi Viktor Putin

Rzeczywiście, kwota potrzebna do zakupu helikoptera medycznego robi wrażenie. To w sumie dwa miliony siedemset tysięcy złotych. Na koncie internetowej zrzutki jest już nieco ponad pół miliona. Jeżeli uda się uzbierać potrzebną sumę, zakupiony sprzęt będzie pomagał w ewakuacji rannych żołnierzy.

Dodajmy, że piłkarz Unii Tarnów pochodzi z okolic Chersonia na południu Ukrainy. Wykorzystuje swoją popularność aby wspierać akcje pomocowe dla żołnierzy i ludności cywilnej. Jego dom rodzinny został zniszczony w wyniku uderzenia rakiety.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Co wiesz o choince? Chciałbyś sprawdzić swoją wiedzę?

Pytanie 1 z 8
Choinka to drzewo:
Choinka żywa
Kraków. Sprawcy brutalnego rozboju w rękach policji. Rozpoznał ich czytelnik mediów