Taśma policyjna

i

Autor: Archiwum

Na sygnale

Prokuratura ujawnia szczegóły zabójstwa w Bieczu. 24-latka zadała swojej 94-letniej babci kilkadziesiąt ciosów nożem

2024-02-22 15:14

Obrażenia ciała, powstałe na skutek zadania z dużą siłą kilkudziesięciu ciosów nożem w klatkę piersiową, szyję i głowę, były przyczyną śmierci 94-latki, której ciało znaleziono w sobotę w domu w miejscowości Biecz (pow. gorlicki) – poinformowała PAP Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu.

Zbrodnia w Bieczu. Kilkadziesiąt ciosów nożem przyczyną śmierci 94-latki

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zgonu pokrzywdzonej były obrażenia ciała. Biegły wskazał, że pokrzywdzonej zadano z dużą siłą kilkadziesiąt ciosów nożem w okolice klatki piersiowej, szyi i głowy. Zdaniem biegłego większość pojedynczych ciosów miała charakter śmiertelny – poinformowała PAP prok. Justyna Rataj-Mykietyn, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Zarzut zabójstwa przedstawiono w niedzielę 24-letniej wnuczce nieżyjącej kobiety. Podejrzana przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Wobec 24-latki sąd, na wniosek prokuratury, zastosował tymczasowy areszt.

– Z uwagi na trwające czynności oraz dobro rodziny nie ujawniamy treści tych wyjaśnień – zastrzegła prok. Rataj-Mykietyn.

Zgłoszenie o tym, że w Bieczu najprawdopodobniej doszło do zabójstwa 94-latki, policja otrzymała w sobotę rano. Skierowano tam służby ratunkowe, które w jednym z domów w tej miejscowości znalazły ciało kobiety. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali jej wnuczkę. Według ustaleń prokuratury, to podejrzana zawiadomiła służby.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wymiar sprawiedliwości w Polsce działa skutecznie?

Ściana spichlerza zawaliła się na drogę w Radłowie [GALERIA]

Magda zabiła babcię