Wiadomości

Polacy coraz częściej szukają dodatkowej pracy. W jakich zawodach próbują dorobić? [GALERIA]

2023-12-30 10:39

Polacy coraz częściej muszą szukać dodatkowej pracy. Przyczyną jest pogarszająca się sytuacja gospodarcza, w tym galopująca inflacja i bijąca ze sklepowych półek drożyzna. Osoby zatrudnione w naszym kraju mocno odczuwają gwałtowny wzrost kosztów utrzymania. Dlatego też coraz częściej szukają alternatywnych rozwiązań w celu załatania domowego budżetu. Jaką dodatkową pracę najczęściej wykonują Polacy? Odpowiedź znajdziecie w naszym materiale!

Praca dodatkowa. W tych zawodach Polacy szukają jej najczęściej

Prawie ośmiu na dziesięciu pracowników w naszym kraju, jak donosi „Rzeczpospolita”, mocno odczuło skutki pogarszającej się sytuacji gospodarczej. Rosnące koszty utrzymania zmuszają Polaków do szukania dodatkowej pracy, która pozwoli im spiąć domowy budżet. Taką potrzebę zadeklarowało 38 proc. osób, które wzięły udział w najnowszym Barometrze Rynku Pracy, opublikowanym przez Gi Group Holding. Jest to ponad dwa razy więcej pracowników w stosunku do przeprowadzonego jesienią 2022 roku badania agencji zatrudnienia Randstad.

Obecnie jedna piąta pracowników uczestniczących w Barometrze Rynku Pracy, na co zwraca uwagę „Rzeczpospolita”, jest zainteresowanych podjęciem drugiej pracy. Co istotne, osoby te częściej myślą o pracy stałej, a nie dorywczej. Z przeprowadzonego badania wynika, że aż 61 proc. osób regularnie poszukuje pracy, najczęściej na portalach rekrutacyjnych. W jakich zawodach Polacy najczęściej szukają dodatkowego zarobku? Sprawdźcie w naszej galerii!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. „Rambo”, „Commando”, „Top Gun”. Jak dobrze pamiętasz filmy akcji ery VHS?

Pytanie 1 z 10
Kim był John Matrix, w którego w filmie „Commando” wcielił się Arnold Schwarzenegger?
A. SOBOŃ: WAKACJE KREDYTOWE MOGĄ BYĆ KONTYNUOWANE