Majówka 2024

i

Autor: Pixabay Jaka będzie majówka 2024 w Tarnowie?

Majówka 2024

Pogoda na majówkę 2024 w Tarnowie. Mamy najnowszą prognozę! Czy będzie ciepło?

2024-04-24 13:46

Jaka będzie pogoda w majówkę 2024? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które czekają na nadejście długiego weekendu. Poznaliśmy pierwsze prognozy na tegoroczną majówkę. Czy w Tarnowie pierwsze dni nadchodzącego miesiąca będą słoneczne? Czy w długi weekend należy spodziewać się opadów deszczu? Szczegóły znajdziecie w naszym materiale.

Majówka 2024. Jaka będzie pogoda w długi weekend w Tarnowie?

Majówka będzie w tym roku wyjątkowo długa. Święto Pracy, obchodzone corocznie 1 maja, wypada w tym roku w środę, a Święto Narodowe Trzeciego Maja w piątek. Oznacza to, że jeśli sprytnie weźmiemy urlop, to majówkę możemy rozpocząć nawet w weekend 27-28 kwietnia. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jaka będzie w tym roku pogoda w majówkę. Jaka będzie pogoda w długi weekend w Tarnowie?

Pierwsze prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że w środę, 1 maja w niemal połowie kraju temperatura powietrza wyniesie 20 stopni Celsjusza. Termometry w Tarnowie pokażą tego dnia około 18 stopni Celsjusza. IMWG póki co nie podało jeszcze prognozy pogody n kolejne dni, ale z przewidywalnymi wartościami można zapoznać się na stronie twojapogoda.pl.

Według serwisu w środę, 1 maja termometry pokażą w Tarnowie aż 24 stopnie Celsjusza. Zachmurzenie tego dnia będzie małe, a wiatr powieje z prędkością 22 km/h, osiągające w porywach 45 km/h. Jeszcze cieplej będzie w czwartek, 2 maja. Temperatura osiągnie wtedy nawet 25 stopni Celsjusza. Zachmurzenie będzie małe, a wiatr praktycznie nieodczuwalny – 7 km/h, a w porywach 12 km/h. Nieco gorzej wygląda prognoza na piątek, 3 maja. Temperatura wciąż będzie wysoka, bo w szczytowym momencie dnia osiągnie 24 stopnie Celsjusza, ale pojawią się burze z deszczem. Natomiast zachmurzenie będzie duże. Taka aura utrzyma się również w sobotę, 4 maja. Jednak tego dnia temperatura spadnie do 22 stopni Celsjusza. W niedzielę, 5 maja przestanie padać, ale termometry pokażą maksymalnie 19 stopni Celsjusza.

Szczegółową prognozę pogody na najbliższe dni i majówkę znajdziecie na stronie twojapogoda.pl.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najpiękniejsze jeziora w Małopolsce. Te miejsca warto odwiedzić w majówkę! [GALERIA]

Wiosna - ach to Ty! Sprawdź, jaką masz wiedzę na temat tej pory roku [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Kiedy rozpoczyna się kalendarzowa wiosna?
Tak wygląda pierwszy tarnowski woonerf