straż miejska odpady

i

Autor: Straż Miejska w Tarnowie (strazmiejska.tarnow.pl)

Straż miejska ostrzega mieszkańców!

Opony, rozbite szyby, sprzęt AGD i RTV. Dla wielu tarnowian są to odpady wielkogabarytowe

Tarnowscy strażnicy miejscy zwracają uwagę, że mieszkańcy miasta nie przestrzegają terminów wstawiania odpadów wielkogabarytowych, a pozostawiane przez nich pod osiedlowymi wiatami śmietnikowymi rzeczy nierzadko nie kwalifikują się do odbioru. W konsekwencji w okolicach bloków tworzą się otwarte „wysypiska śmieci”.

Co tarnowianie wyrzucają jako odpady wielkogabarytowe?

Z obserwacji funkcjonariuszy straży miejskiej wynika, że mieszkańcy Tarnowa nie przestrzegają terminów odbioru odpadów wielkogabarytowych, a także nierzadko pozostawiają pod osiedlowymi wiatami śmietnikowymi rzeczy, które powinny trafić bezpośrednio do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Kąpielowej 4B lub ulicy Komunalnej 31. Najczęściej są to: opony, odpady budowlane, zużyty sprzęt AGD i RTV, rozbite szyby czy świetlówki. Strażnicy przypominają, że w żadnym wypadku nie są to odpady wielkogabarytowe.

Straż miejska informuje, że za pozostawianie opon, odpadów budowlanych, sprzętu AGD i RTV, rozbitych szyb czy świetlówek w nieodpowiednich miejscach może zostać nałożony mandat karny. Ponadto odpadów wielkogabarytowych nie można wystawiać w miejscach zbiórek poza wyznaczonymi terminami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz polskie programy randkowe? QUIZ

Pytanie 1 z 6
Prowadzącą Hotelu Paradise jest…
Szybka jazda skończyła się wysokim mandatem. Grupa SPEED w akcji