Królik

i

Autor: PublicDomainPictures/Pixabay/cc0 Bedzie można zobaczyć rasowe króliki, gołębie i ozdobny drób

Od miniaturek po giganty! Rasowe króliki, gołębie i kury ozdobne na wystawie w Tarnowie

2022-11-04 14:00

W ten weekend, 5 i 6 listopada, miłośnicy zwierząt w Tarnowie będą mieli co oglądać. W Arenie Jaskółka w Mościcach będzie się odbywała dwudniowa wystawa zwierząt rasowych i ozdobnych. Wystawcy z całej Polski pokażą w sumie prawie 1700 okazów. Z kolei blisko 200 kolorowych ptaków będzie można zobaczyć w Klubie Gwiazda.

Arena Jaskółka, a w niej ... gołębie! W dodatku rasowe. Znajdziecie je na wystawie, którą już w ten weekend (5 i 6 listopada) będzie można oglądać w Tarnowie. Do miasta nad Białą przyjadą hodowcy z całej Polski. Przywiozą ze sobą rasowe gołębie, króliki i ozdobny drób. W sumie pokazanych zostanie blisko 1700 okazów.

- Warto przyjść i zobaczyć, bo to z pewnością nie będą gołębie podobne do tych z krakowskiego Rynku. Gołębie rasowe są bardzo różne. Mają krótkie albo długie dzioby, kolorowe pióra, które mienią się tęczowo, niektóre mają takie gęste pióropusze wokół nóg. To wszystko będzie można zobaczyć na wystawie. A hodowcy, jak zawsze, będą do państwa dyspozycji. Chętnie odpowiedzą na pytania o hodowlę, gatunki i upodobania danych zwierząt – zachęca Katarzyna Wojtanowska, organizatorka tego wydarzenia.

Uroczysta premiera filmu Listy do M 5

Oprócz rasowych gołębi na wystawie w Arenie Jaskółka w Mościcach będzie można zobaczyć rasowe króliki. Z tymi podwórkowymi nie mają wiele wspólnego. Pokazane zostaną okazy, od najmniejszych miniaturek, idealnych do małych mieszkań, aż po naprawdę okazałe, które rozmiarami można porównać do dwóch domowych kotów. Miękkie futerko, czarne oczy i długie uszy z pewnością ujmą niejednego odwiedzającego stoiska. Niezwykłą gratką będą również klatki, w których pokazywany będzie ozdobny drób, a dokładnie kolorowe kury w różnobarwnym upierzeniu. Wystawa w Arenie Jaskółka będzie czynna w sobotę od 8:00 do 18:00 oraz w niedzielę od 8:00 do 14:00.

Również w sobotę i niedzielę, ale w Klubie Gwiazda przy ulicy Kopernika w Tarnowie będzie trwała wystawa Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 5 i 6 listopada hodowcy czekają na zwiedzających od 9:00 do 17:00. Więcej o tym wydarzeniu piszemy TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 10
Kiedy urodził się Robert Lewandowski?