bmw

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Bochni

Nowy Wiśnicz. Brawurowa ucieczka kierowcy białego bmw przed policją

2022-12-13 11:21

W niedzielę, 11 grudnia 2022 roku, o godzinie 21:00 w Nowym Wiśniczu, miejscowości położonej w powiecie bocheńskim, policjanci próbowali zatrzymać kierowcę białego bmw. Według posiadanej przez nich wiedzy nie posiadał on uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jednak mężczyzna nie miał zamiaru zastosować się do poleceń mundurowych. Wówczas rozpoczął się pościg.

Nowy Wiśnicz. Kierowca białego bmw nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając uderzył w radiowóz

W minioną niedzielę, w godzinach wieczornych, policjanci patrolujący teren Nowego Wiśnicza zauważyli białe bmw, którego kierowcę podejrzewali o prowadzenie z cofniętymi uprawnieniami. Funkcjonariusze ruszyli za osobówką i dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania. Ten jednak zamiast zastosować się do poleceń, zwrócił samochód i dodając gazu ruszył przed siebie. Mundurowi rozpoczęli pościg, podczas którego kierujący białym bmw podjął próbę ominięcia radiowozu. Wykonując niebezpieczny manewr uderzył w policyjny samochód, co spowodowało uszkodzenie jego przedniego zderzaka. Następnie odjechał z dużą prędkością.

Kierujący rozpędzonym białym bmw w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem. Będąc na łuku drogi wjechał do przydrożnego rowu, po czym opuścił samochód i rozpoczął pieszą ucieczkę. Wtedy w końcu wpadł w ręce policjantów. Po wylegitymowaniu okazało się, że 22-letni mieszkaniec gminy Nowy Wiśnicz ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, co potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyźnie pobrano krew w celu sprawdzenia, czy w momencie interwencji nie był pod działaniem alkoholu lub środków odurzających.

Kierowcy białego bmw za popełnione wykroczenia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Czy rozpoznasz błędy językowe w zdaniach? 8/12 będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Wskaż poprawe zdanie:
Zaginięcie Iwony Wieczorek. Rozpoznajesz tego mężczyznę?