wiadomości

Nowoczesne przedszkole w Ryglicach gotowe. Budowa trwała 5 lat

2024-03-01 14:33

Po 5 latach zakończono budowę nowego przedszkola w Ryglicach. Placówka została zaprojektowana w taki sposób, by w komfortowych warunkach mogła tam przebywać ponad setka dzieci. Gmina przeznaczyła na inwestycję ogromne środki, w tym rządowe dotacje. Całość kosztowała prawie 7 milionów złotych.

W pobliżu ośrodka zdrowia w Ryglicach powstał nowy budynek, do którego zostało przeniesione gminne przedszkole. Placówka działa już od 26 lutego, a w połowie marca ma nastąpić uroczyste otwarcie.

Budowa trwała 5 lat i w tym czasie pochłonęła blisko 7 milionów złotych. Większość pochodziła z rządowych środków.

W tym czasie i za te pieniądze powstał funkcjonalny przestrzennie obiekt z profesjonalną kuchnią, placem zabaw i parkingiem. W placówce funkcjonuje też oddział specjalny dla dzieci z niepełnosprawnościami, na który wydano 1 milion złotych. Na ten moment pomieści się tam ponad 100 wychowanków. W przyszłości przedszkole będzie jeszcze bardziej rozbudowane.

- Docelowo będziemy adaptować piętro i poddasze. Przygotowaliśmy takie rozwiązanie, że będziemy mogli tam pomieścić jeszcze dodatkowo dwa oddziały, bo przyrost naturalny w Ryglicach jest w ostatnich 5 latach dodatni. Wiele czasu minęło od przygotowania projektu poprzez przetargi i budowę. Samo wykonanie trwało 2 lata - wylicza Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic.

O tym, czy nowe przedszkole robi wrażenie, będzie można się przekonać w sobotę, 2 stycznia, od godz. 10:00 do 12:00 w ramach dnia otwartego.

To nie koniec placów gminy. Jeszcze w tym roku w Ryglicach ma zostać oddany do użytku nowy żłobek, który powstaje w miejscu dotychczasowego przedszkola. Prace adaptacyjne budynku trwają.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz. Jak dobrze znasz kultowe filmy science fiction?

Pytanie 1 z 10
Którą pigułkę wybrał Neo w filmie „Matrix”?
Liczenie osób w kryzysie bezdomności w Szczecinie