Barbara Prymakowska

Autor: Barbara Prymakowska - Facebook Barbara Prymakowska najlepsza w Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich

Wiadomości

Najszybsza Babcia Świata zaczęła Nowy Rok od zwycięstwa. 80-latka najlepsza w Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich

2024-01-11 14:28

Barbara Prymakowska, pochodząca z Tarnowa „Najszybsza Babcia Świata”, która 7 listopada ubiegłego roku obchodziła 80. urodziny, ma za sobą pierwsze zwycięstwo w Nowym Roku w zawodach sportowych. Mistrzyni Świata MASTERS w Biegach Górskich stanęła na pierwszym stopniu podium w styczniowej odsłonie Grand Prix Krakowa. 80-latka pokonała ponad 11-kilometrową trasę w trudnych zimowych warunkach.

Barbara Prymakowska z pierwszym zwycięstwem w Nowym Roku

Barbara Prymakowska stanęła na najwyższym stopniu podium podczas zawodów Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich w kategorii 70 lat, które odbyły się 7 stycznia 2024 roku. „Najszybsza Babcia Świata” pokonała trasę na dystansie 11,6 km w trudnych zimowych warunkach. Mróz i śnieg nie przeszkodziły jej w zwycięstwie!

Barbara Prymakowska jest wielokrotną Mistrzynią Świata Masters w Biegach Górskich stylem alpejskim oraz zdobywczynią szczytu Mont Blanc. Na swoim koncie ma również wiele maratonów ulicznych i górskich. Znajduje się też w elitarnym gronie czterech Polek posiadających medale World Maraton Majors rozgrywanych w Tokio, Bostonie, Chicago, Berlinie, Londynie, Nowym Jorku. W 2021 roku otrzymała tytuł „Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa”.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Koncert Noworoczny w Centrum Sztuki Mościce. Tak bawiła się publiczność! [ZDJĘCIA]

Quiz. „Mundialeiro”, „Koko Euro Spoko”, „Futbol”. Pamiętasz te przeboje piłkarskie?

Dokończ fragment przeboju „Mundialeiro” Püdelsów. „Mundialeiro, mundialeiro, Brazileiros wygrali pierwszy mecz cztery zeiro. Mundialeiro, mundialeiro...”
Ratują serduszka wielkości truskawek. Przełomowe operacje jeszcze przed narodzinami dziecka