Wiadomości

Najszybsza Babcia Świata najlepsza na zimowej trasie. Barbara Prymakowska wygrała Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich [GALERIA]

2023-12-08 7:54

Barbara Prymakowska, pochodząca z Tarnowa „Najszybsza Babcia Świata”, która 7 listopada obchodziła 80. urodziny, ma za sobą kolejne udany start w zawodach sportowych. Mistrzyni świata MASTERS w Biegach Górskich stanęła na pierwszym stopniu podium w mikołajkowej odsłonie Grand Prix Krakowa.

Barbara Prymakowska zwyciężczynią Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich

Barbara Prymakowska stanęła na najwyższym stopniu podium podczas mikołajkowych zawodów Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich, które odbyły się 3 grudnia 2023 roku. „Najszybsza Babcia Świata”, która była najstarszą uczestniczką biegu, pokonała prawie 12-kilometrową trasę w trudnych zimowych warunkach.

„Najszybsza Babcia Świata” jest wielokrotną Mistrzynią Świata Masters w Biegach Górskich stylem alpejskim oraz zdobywczynią szczytu Mont Blanc. Na swoim koncie ma również wiele maratonów ulicznych i górskich. Znajduje się też w elitarnym gronie czterech Polek posiadających medale World Maraton Majors rozgrywanych w Tokio, Bostonie, Chicago, Berlinie, Londynie, Nowym Jorku. W 2021 roku otrzymała tytuł „Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa”.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Polskie przeboje świąteczne z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Dokończ fragment świątecznego hitu „Z kopyta kulig rwie” śpiewanego przez Skaldów i Alibabki. „Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki, hej, jadą w saniach panny...”