Podróże

Najpiękniejsze pałace w Małopolsce. To najbardziej wyjątkowe miejsca na mapie województwa!

W Polsce jest około 70 tysięcy obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Ponad trzy tysiące z nich to pałace i zamki. Najpiękniejsze tego typu budowle są położone na terenie województwa małopolskiego. Stanowią on niepodważalne dziedzictwo historyczne, architektoniczne i kulturalne tej części kraju. Przygotowaliśmy galerię, w której znajdziecie najpiękniejsze pałace w Małopolsce. Sprawdźcie, które z nich warto zobaczyć!

Najpiękniejsze pałace w Małopolsce. Warto odwiedzić te wyjątkowe miejsca!

Małopolska jest wyjątkowym regionem na mapie Polski. To właśnie w tym województwie znajduje się najwięcej pałaców, dworów i zamków. Każdy z nich ma swoją unikatową historię i stanowi nieocenioną wartość historyczną, architektoniczną, a także kulturalną.

Jednymi z najwspanialszych zabytków w województwie są właśnie pałace. Warto wybrać się na wycieczkę śladami małopolskich pałaców, które corocznie przyciągają rzesze turystów. Są one swoistym przykładem dziedzictw historycznego i kulturowego regionu.

Przygotowaliśmy galerię, w której znajdziecie wybór najpiękniejszych pałaców położonych na terenie województwa małopolskiego. Warto zobaczyć te urokliwe budynki i mieć je na uwadze, kiedy planujemy weekendowy wyjazd czy zwiedzanie Małopolski.

Najpiękniejsze pałace w Małopolsce. Musisz zobaczyć te wyjątkowe miejsca! [GALERIA]

Sonda
Czy Małopolska jest najpiękniejszym regionem w naszym kraju?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl