Zespół Ratownictwa Medycznego w Tarnowie

i

Autor: Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie Tarnowscy ratownicy zostali wicemistrzami Polski w Ratownictwie Medycznym

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Tarnowscy ratownicy wrócili z PUCHAREM!

Ratownicy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie zajęli drugie miejsce podczas XIX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w dniach 14-17 września w Katowicach. Tarnowska załoga przywiozła ze sobą również puchar za triumf w konkurencji „Jo ci pszaja”, ufundowany przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Tarnowscy ratownicy medyczni wicemistrzami Polski

Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie na XIX Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym reprezentował zespół w składzie: Michał Łanocha, Krzysztof Hetman, Wojciech Gurbisz. Tarnowskie trio zajęło drugie miejsce w konkursie głównym, a w zmaganiach w konkurencji „Jo ci pszaja” uplasowało się na najwyższym stopniu podium, zdobywając puchar.

W katowickim turnieju wystartowały 54 Zespoły Ratownictwa Medycznego, w tym jedne reprezentujący Austrię. Rywalizacja obejmowała 13 zadań, odbywających się w ciągu dnia, a także nocą, które miały na celu sprawdzenie umiejętności ratowania zdrowia i życia w trudnych warunkach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Bolesław Chrobry został koronowany na króla Polski w...
Kierowca nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo