muzeum

i

Autor: Jadwiga Kozioł

Minister obiecał wsparcie dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

2022-01-31 8:32

Placówka miałoby skorzystać w ramach programu Poznaj Polskę. W ramach pomocy cenne porcelana książąt Sanguszków miałaby na stałe zostać w Tarnowie.

O wsparciu zapewniał podczas wizyty w ratuszu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak mówił, tarnowskie muzeum jest jednym z miejsc, które jest na liście punktów edukacyjnych, dodaje. Minister rozmawiał z samorządowcami i parlamentarzystami o tym, by cenna porcelana Sanguszków, która jest w depozycie muzeum, mogła zostać już w Tarnowie na stałe. Jak zapowiedział minister Czarnek, program Poznaj Polskę ruszy już w połowie lutego i będzie na niego więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku w ramach pilotażu.

- Rozmawiamy z dyrekcją, z marszałkiem, parlamentarzystami na temat tego, jak wzmocnić to muzeum, jak spowodować, żeby chociażby ta wspaniała kolekcja porcelany i szkła książąt Sanguszków została tutaj na stałe, bo jest niezwykle cenna. Wszystko po to, żeby zapewnić dzieciom i młodzieży, już po zakończeniu pandemii koronawirusa, przyjazd tutaj w ramach programu Poznaj Polskę i zdobywania wiedzy na temat naszej historii, naszych przodków w tym rodziny książąt Sanguszków - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Śnieżyca trasa Zakopane

QUIZ: Horrory w PRL-u. Tak strasznego quizu jeszcze nie było

Pytanie 1 z 10
W „Dziecku Rosemary” Polańskiego z 1968 r. hybryda szatana i człowieka ma cechy fizyczne: