Wiadomości z regionu

Mężczyzna spadł z drabiny i nabił się na ogrodzenie. Metalowy pręt przebił ciało na wylot. Groźny wypadek pod Tarnowem

2023-09-22 13:29

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w podtarnowskich Zgłobicach. Starszy mężczyzna podczas wykonywania prac ogrodowych na swojej posesji spadł z drabiny i nadział się na metalowy pręt, który przebił na wylot jego przedramię. Potrzebował on niezwłocznej pomocy medycznej. Na miejscu zdarzenia pojawili się ratownicy medyczni oraz strażacy, dzięki którym udało się przetransportować poszkodowanego do szpitala.

Zgłobice. Mężczyzna spadł z drabiny i nabił się na metalowy pręt

W czwartek, 21 września 2021 roku, w Zgłobicach, miejscowości położonej w powiecie tarnowskim, w gminie Tarnów, miało miejsce niezwykle groźne zdarzenie. 71-latek podczas wykonywania prac ogrodowych spadł z drabiny i nabił się na metalowy pręt. Ostry element ogrodzenia przebił przedramię mężczyzny na wylot. Poszkodowany wymagał udzielenia pomocy medycznej, ale po przybyciu na miejsce niefortunnego wypadku karetki pogotowia ratunkowego, okazało się, że wyciągnięcie pręta nie będzie wcale takie proste.

Chwilę później na posesji przy ulicy Bajecznej w Zgłobicach pojawili się strażacy z OSP KSRG Zgłobice i PSP Tarnów. Przechodzący przez przedramię 71-latka metalowy pręt został przez nich usunięty z ogrodzenia za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Wówczas ratownicy medyczni mogli zabrać mężczyznę do szpitala w celu wyciągnięcia tkwiącego w ranie ostrego przedmiotu.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Gadżety z PRL-u, które ułatwiały życie! Młodzi są bez szans na komplet punktów

Pytanie 1 z 12
Na początek coś banalnego. Jak nazywała się popularna w PRL-u pralka?
Emeryci nie mają złudzeń - PiS wygra wybory! Za to kochają Jarosława Kaczyńskiego #EwelinaPyta