Małe, duże, puchate, z ogonami do ziemi. Za nami wystawa zwierząt rasowych – zobacz ZDJĘCIA!

2022-11-07 10:56

W Arenie Jaskółka Tarnów w miniony weekend, 5 i 6 listopada, prezentowana była Wystawa Rasowych Gołębi i Królików oraz Ozdobnego Drobiu. Przyjechali hodowcy z całej Polski, w sumie pokazano ponad 1000 okazów. Zwiedzający nie kryli zachwytów.

To wydarzenie to święto hodowców i nie lada gratka dla zwiedzających. Po raz kolejny do Tarnowa przyjechali z całej Polski hodowcy rasowych królików, gołębi i ozdobnego drobiu. W Arenie Jaskółka Tarnów można było podziwiać wiele odmian gołębi, które zachwycały wyglądem, konstrukcją dziobów, upierzeniem i kolorami. Najmłodszych fascynowały puszyste króliki, ale równie puchate były niektóre z prezentowanych kur egzotycznych.

- Dzieci bardzo lubią zwierzęta, więc jak jest taka okazja, to zawsze się pojawiamy. Wystawa świetna, bardzo atrakcyjna dla najmłodszych, ale ja sama jestem zaskoczona. Nie miałam pojęcia, że może być tyle odmian gołębi – mówili Radiu ESKA Tarnów zwiedzający wystawę. - Pooglądaliśmy zwierzęta, piękne okazy, a nudzenie już było: mamo, kupmy króliczka. Trzeba przyznać, że są piękne, tyle odmian i różnej wielkości, bardzo fajna wystawa.

Łoś Iga złamała nogę. Musi przejść operację

Obok gołębi i królików w Arenie Jaskółka w Tarnowie można było oglądać ozdobne gatunki kur. Te zwierzęta także zaskakiwały różnymi rozmiarami i kolorami piór. Niektóre przypominały zwykłe kury podwórkowe, a niektóre były puszyste. Okazuje się, że takie ptaki także trzeba w specjalny sposób przygotować do udziału w wystawie.

POSŁUCHAJ zwiedzających, hodowców i organizatorów wystawy

- To są tak zwane silki, kurki chińskie. One przed wystawą były kąpane w specjalnym szamponie, który sprawia, że są bardzo puszyste, były wycierane, suszone i czesane i dopiero potem trafiły na wystawę. Są małe i bardzo sympatyczne, oswojone. Ja zawsze miałam w domu kury, aż raz przeczytałam o kutoterapii i tam polecano właśnie tę rasę, i tak to się zaczęło. To moja pierwsza wystawa a dwie z moich kurek zdobyły niemal komplet możliwych punktów i puchary. Jestem bardzo dumna – powiedziała nam Agnieszka Sikora, która ma hodowlę w Koszycach Małych pod Tarnowem.

Puszyste kury jedwabiste są wykorzystywane w tak zwanej kuroterapii. Okazuje się, że te łagodne i oswojone zwierzęta świetnie współpracują z dziećmi w przedszkolach, albo z podopiecznymi domów pomocy społecznej, gdzie poprzez kontakt z nimi poprawia się kondycja psychiczna pacjentów i najmłodszych. Czubate kurki w dotyku przypominają domowe koty. Charakteryzują się czarną skórą i pięcioma palcami u nóg. Możecie je znaleźć na zdjęciach w naszej galerii.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ PRL. Kultowe dobranocki w PRL-u. "Pora na dobranoc!"

Pytanie 1 z 10
Piaskowy Dziadek przylatywał do dzieci: