Basen w Tarnowie

i

Autor: Łukasz Grygiel Z pływalni przy ul. Piłsudskiego od 12 lutego skorzystało ponad 4 i pół tysiąca razy

Lodowisko i baseny otwarte, ale tłumów nie ma. Ile osób skorzystało z obiektów TOSiR?

2021-02-25 9:30

Czy tarnowianie są spragnieni sportu i rekreacji? Mijają właśnie dwa tygodnie od momentu częściowego otwarcia obiektów TOSiR-u. Miejskie lodowisko odwiedziło ponad 6 tysięcy osób. Pływalnia przy ul. Piłsudskiego zanotowała 4 tysiące 700 wejść, a basen w Mościcach – ponad 3 tysiące.

Na krytej pływalni przy ul. Piłsudskiego może jednorazowo przebywać 100 osób. W czasie normalnie cyklu, przed pandemią, kiedy czynna była także część rekreacyjna wejść mogło nawet 240 osób.

- Kilka razy zdarzyło się, że chwilkę ktoś musiał poczekać ponieważ rotacja musi być przestrzegana. Nie możemy wpuścić więcej osób na obiekt. Przy kasach przestrzegamy zasady dystansu i noszenia maseczek - mówi Arkadiusz Marszałek, dyrektor TOSiR.

POSŁUCHAJ. Mówi Arkadiusz Marszałek, dyrektor TOSiR

Statystyki pokazują, że największym zainteresowaniem cieszy się miejskie lodowisko. Tu również, zwłaszcza w weekendy, tworzy się kolejka przed wejściem na tafle.

- W minioną sobotę mieliśmy ponad tysiąc osób. Przy założeniu, że podczas jeden tercji może wejść na lód sto osób, to wykorzystaliśmy pełen pakiet ilości osób, które mogły z obiektu skorzystać – dodaje Arkadiusz Marszałek.

Tymczasem za oknem robi się coraz bardziej wiosennie. Urzędnicy nie wykluczają, że to mogą być już ostatnie dni funkcjonowania lodowiska.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!