Pożar gazociągu w miejscowości Łęg Tarnowski

i

Autor: KMP Tarnów Pożar gazociągu w miejscowości Łęg Tarnowski

Łęg Tarnowski: GROŹNY pożar gazociągu. EWAKUOWANO kilkanaście osób

2021-11-23 14:00

We wtorek, w godzinach przedpołudniowych doszło do groźnego pożaru gazociągu w miejscowości Łęg Tarnowski koło Tarnowa. Najpierw została uszkodzona rura, którą płynie gaz, a następnie znajdujące się w pobliżu kable energetyczne. Pojawiła się iskra, która doprowadziła do zapalenia się gazu. Trzeba było ewakuować mieszkańców pobliskich domów.

Pożar gazociągu w Łęgu Tarnowskim

Do bardzo groźnej sytuacji doszło we wtorek, 23 listopada w godzinach porannych podczas prac ziemnych. Najpierw uszkodzony został gazociąg. Doszło do jego rozszczelnienia. Wezwano Pogotowie Gazowe, które miało zneutralizować zagrożenie. W tym czasie uszkodzony został również pobliski słup energetyczny. Z kabli poszła iskra, która doprowadziła do zapłonu ulatniającego się wcześniej gazu.

- W zaistniałej sytuacji realnie zagrożone było życie i zdrowie znajdujących się w pobliżu osób. Podjęto więc decyzję o ewakuacji. Swoje domy i miejsca pracy musiało opuścić w sumie 14 osób. Następnie udało się zmniejszyć ciśnienie w gazociągu i zlikwidować nieszczelność oraz ugasić związany z nią pożar. Koło południa ewakuowani mogli powrócić do swoich domów i zakładów pracy - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Pytanie 1 z 12
Polski Ład, który wejdzie od stycznia zapewni...
Domenico F. Włoski mafioso zatrzymany w Krakowie. Wpadł bo miał romans z Polką.