Korea Północna satelita

i

Autor: EPA/JEON HEON-KYUN Dostawca: PAP/EPA

Wiadomości

Korea Północna wystrzeliła satelitę szpiegowskiego. Rakieta miała obserwować działania Stanów Zjednoczonych

2023-05-31 8:30

Korea Północna wystrzeliła satelitę szpiegowskiego, którego celem było obserwowanie działań Stanów Zjednoczonych. W oświadczeniu opublikowanym w mediach państwowych Korea Północna przyznała, że jej rakieta z satelitą szpiegowskim spadła do morza u zachodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego po tym, jak straciła ciąg po rozdzieleniu pierwszego i drugiego stopnia.

Korea Północna wystrzelił satelitę szpiegowskiego

Rakieta z satelitą została wystrzelona około godziny 6:30 rano, czasu lokalnego, z północno-zachodniego obszaru Tongchang-ri na północy kraju, gdzie znajduje się główny ośrodek startów kosmicznych w kraju, poinformowało w oświadczeniu Kolegium Szefów Sztabów Korei Południowej. Korea Południowa i Japonia śledziły start rakiety i odnotowały jej zniknięcie z radarów niedługo po starcie.

Wojskowy satelita szpiegowski jest jednym z kilku zaawansowanych technologicznie systemów uzbrojenia, które dyktator Korei Północnej Kim Dzong Un zamierza, wbrew rezolucjom ONZ, wprowadzić do swojej armii, obok pocisków wielogłowicowych, atomowego okrętu podwodnego, międzykontynentalnego pocisku balistycznego na paliwo stałe i pocisku hipersonicznego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Manifestacja w obronie Jana Ryby, dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie:

Quiz. Polskie przeboje rockowe z lat 90. Pamiętasz te kultowe piosenki?

Pytanie 1 z 10
Głosu, której z tych wokalistek nie usłyszymy na płycie „Getto” (1996) hardrockowej grupy Sweet Noise?
PILNE! UKRAINA ZAATAKOWAŁA ROSJĘ?!