komputer

i

Autor: Pixabay

Wiadomości

Kliknął w link, bo myślał, że zaloguje się do banku. Stracił ponad 12 tysięcy złotych

Zakupy w Internecie są szybki i wygodne, ale mogą okazać się również bardzo niebezpieczne. Przekonał się o tym na własnej skórze 19-letni mieszkaniec Tarnowa, który chcą przekazać sprzedawcy pieniądze za zakupiony przedmiot kliknął w link, który miał go przenieść na stronę banku. Przez chwilę nieuwagi jego dane logowanie zostały przejęte przez oszusta, a z jego konta zniknęło ponad 12 tysięcy złotych.

Tarnów. 19-latek kliknął w link i stracił ponad 12 tysięcy złotych

19-letni mieszkaniec Tarnowa podczas zakupów w Internecie stracił swoje oszczędności. Znalazł na jednej ze stron przedmiot, który postanowił zakupić. Na początku nie nie wskazywało na to, że ma do czynienia z oszustami. W celu przeprowadzenia transakcji na ekranie monitora pojawił się link, który poprzez kliknięcie został aktywowany przez nastolatka. Tarnowianin myślał, że przeniesie go on do strony jego banku, gdzie będzie mógł dokończyć zakupy. Jednak po podaniu danych koniecznych do dostępu do serwisu transakcyjnego okazało się, że padły one łupem oszusta. Ten natychmiast przeprowadził za ich pomocą siedem transakcji na łączną kwotę przekraczającą ponad 12 tysięcy złotych.

Kiedy 19-latek zorientował się, że z jego konta zniknęły oszczędności, powiadomił o incydencie tarnowskich policjantów. Mundurowi wszczęli postępowanie dotyczące naruszenia artykułu 286 kk karnego. Do poszukiwań oszusta włączyli się również funkcjonariusze pracujący w wydziale do zwalczanie cyberprzestępczości.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Jak dobrze pamiętasz największe polskie przeboje lat 70.? Test z piosenkami z czasów PRL

Pytanie 1 z 12
Jaką piosenkę wykonał Zbigniew Wodecki w koncercie „Debiuty” podczas 10. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu?
Bo kod był zły. 39-latek uszkodził paczkomat, bo nie mógł wysłać paczki