Yumi Ito & Szymon Mika

i

Autor: Tarnowskie Centrum Kultury

Jazzowe walentynki w Piwnicach TCK. Koncert duetu Yumi Ito & Szymon Mika

2023-02-01 10:30

W sobotę, 11 lutego 2023 roku, w Piwnicach TCK odbędzie się wyjątkowy koncert walentynkowy w jazzowym klimacie. Przed tarnowską publicznością wystąpi duet wokalno-gitarowy Yumi Ito & Szymon Mika. Tego wieczoru nie zabraknie wszechstronnego głosu, sugestywnych akordów, oryginalnych melodii oraz odkrywczych improwizacji.

Romantyczny koncert duetu Yumi Ito & Szymon Mika w Piwnicach TCK

W sobotę, 11 lutego 2023 roku, o godzinie 19:30 w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert walentynkowy jazzowego duetu wokalno-gitarowego Yumi Ito & Szymon Mika. Publiczność w romantyczny klimat wprowadzą wokalistka o polsko-japońskich korzeniach i znakomity polski gitarzysta. Muzyka tworzona przez ten wyjątkowy duet czerpie z wszechstronności głosu i sześciu strun. Wpisane w nią są delikatne harmonie, sugestywne akordy, oryginalne melodie, która napędzają ich do odkrywczych improwizacji. Precyzyjne kompozycje sprawiają, że żaden pojedynczy element nie wysuwa się na pierwszy plan. Yumi Ito i Szymon Mika tworzą jedność brzmieniową, stylistyczną, a także znaczeniową.

Podczas koncertu duetu Yumi Ito & Szymon Mika w Piwnicach TCK zabrzmią m.in. kompozycje znajdujące się na ich ostatnim albumie pt. „Ekual”, będące doskonałą okazją do zwolnienia tempa i ponownego połączenia się ze samym sobą. Artystom udało się stworzyć nieprzeciętną i unikatową muzykę, w której swobodnie poruszają się w imponującym spektrum tematów i pomysłów.

Więcej informacji o koncercie duetu Yumi Ito & Szymon Mika oraz dostępności biletów znajduje się na stronie internetowej Tarnowskiego Centrum Kultury.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Tych filmowych hitów nie można nie znać! Odgadniesz tytuł, wykorzystując podpowiedź?

Pytanie 1 z 10
Jak brzmi tytuł filmu opowiadającego o perypetiach rodziny O'Hara?
Piosenki, które w 2023 kończą 20 lat. Do dziś są puszczane w radiach!