Jakub Kwaśny

i

Autor: Krystian Janik Jakub Kwaśny wspólnym kandydatek Koalicji 15 października na prezydenta Tarnowa

Wybory 2024

Jakub Kwaśny wspólnym kandydatem Koalicji 15 października na prezydenta Tarnowa. Otrzymał rekomendację Platformy Obywatelskiej

2024-02-25 9:50

Jakub Kwaśny otrzymał rekomendację Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej w wyborach na stanowisko prezydenta Tarnowa. Wcześniej przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie poparła Inicjatywa Miejska Nasze Miasto Tarnów, Inicjatywa Polska, Nowa Lewica, a także lider Trzeciej Drogi (Polskie Stronnictwo Ludowe – Polska 2050 Szymona Hołowni) Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jakub Kwaśny z rekomendacją Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Tarnowa

Jakub Kwaśny, a nie Małgorzata Mękal, popierana przez tarnowską Platformę Obywatelską, otrzymał rekomendację Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej w wyborach na fotel prezydenta Tarnowa. Informację potwierdził w rozmowie z Radiem ESKA Tarnów szef małopolskiej PO Aleksander Miszalski.

— W czwartek, 22 lutego 2024 roku, zapadła decyzja Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej o rekomendowaniu Jakuba Kwaśnego na kandydata Koalicji Obywatelskiej na stanowisko prezydenta Tarnowa. Była to prosta decyzja, ponieważ Jakub Kwaśny jest członkiem Inicjatywy Polskiej, więc należy do Koalicji Obywatelskiej, a także popierają go wszystkie partie opozycyjne. Ponadto jest przewodniczącym Rady Miejskiej w Tarnowie oraz wieloletnim radnym, co oznacza, że ma doświadczenie i wiedzę o mieście — mówi w rozmowie z Radiem ESKA Tarnów szef małopolskiej PO Aleksander Miszalski.

Kim jest Jakub Kwaśny, rekomendowany przez PO kandydat na prezydenta Tarnowa?

Jakub Kwaśny jest tarnowianinem, samorządowcem, nauczycielem akademickim, doktor nauk ekonomicznych, Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK w latach 2021-2023, a także członkiem Międzynarodowej Rady EM Normandie Business School w Paryżu. Jakub Kwaśny może również pochwalić się sporym doświadczeniem w lokalnym samorządzie.

Jakub Kwaśny – doświadczenie: radny Rady Miejskiej w Tarnowie, wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych (2006–2010), radny Rady Miejskiej w Tarnowie (2010–2014), radny Rady Miejskiej w Tarnowie (2014-2018), przewodniczący Komisji Rewizyjnej (2014–2015), przewodniczący Tarnowskiego Komitetu Rewitalizacji (od 2018 roku), Członek Rady Społecznej Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie (2011–2015), członek Rady Społecznej ZPS w Tarnowie, członek Komisji Mieszkaniowej TTBS w Tarnowie (od 2008). Od 2018 roku – przewodniczący tarnowskiej Rady Miejskiej.

Pracuje w Komisjach Rady Miejskiej w Tarnowie: Komisji Ekonomicznej, Doraźnej Komisji Statutowej – Przewodniczący Komisji oraz Doraźnej Komisji ds. Nazewnictwa Ulic i Placów Publicznych. Należy do klubu radnych Nasze Miasto Tarnów.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sala Lustrzana w Tarnowie. Kiedyś koncertował w niej Ignacy Jan Paderewski, teraz obraduje Rada Miejska [GALERIA]

Wieczorny Express - Władysław KOSINIAK-KAMYSZ