Christopher Nolan

i

Autor: JULIEN DE ROSA/AFP/East News „Oppenheimer” to najnowszy film Christophera Nolana

QUIZ

„Incepcja”, „Mroczny Rycerz”, „Memento”. Pamiętasz te filmy? Quiz dla fanów Christophera Nolana

Christopher Nolan jest jednym z najciekawszych i najbardziej oryginalnych twórców współczesnego kina. Urodzony w Wielkiej Brytanii reżyser przed ponad dwie dekady za kamerą wyrobił wypracował niepowtarzalny styl, a także zgromadził wokół siebie mocne zaplecze aktorów. Tego lata do kin trafił jego najnowszy obraz – „Oppenheimer”. Przygotowaliśmy dla was QUIZ z filmami Christophera Nolana. Na wszystkie pytania odpowiedzą tylko prawdziwi fani!

„Mroczny Rycerz”, „Incepcja”, „Oppenheimer”. Quiz z filmami Christophera Nolana

Christopher Nolan jest jednym z tych reżyserów, którzy zaczynali kręcić filmy już we wczesnym dzieciństwie. Swój pierwszy obraz zrealizował pod koniec lat 70. w wieku zaledwie siedmiu lat. Natomiast w 1989 roku po raz pierwszy pokazał wyreżyserowany przez siebie film publicznie. Jednak największą sławę przyniosły mu produkcje, które powstały już w XXI wiek. Przełomem w jego karierze był thriller „Memento”, za który otrzymał nominację do Oscara i Złotego Globa w kategorii najlepszy scenariusz. Dzięki jego „Trylogii Mrocznego Rycerza” filmy superbohaterskie trafiły do czołówki światowego kina. Christopher Nolan zdołał sobie wyrobić tak mocną pozycję, że przy okazji premiery każdego nadchodzącego filmu, widzowie niecierpliwie czekają na pierwsze seanse. Nie inaczej było z „Oppenheimerem”, jego najnowszym dziełem, będącym historią amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego rolą w stworzeniu bomby atomowej.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie filmy Christopher Nolana. Warto więc przystąpić do QUIZU i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. „Incepcja”, „Mroczny Rycerz”, „Memento”. Jak dobrze znasz filmy Christophera Nolana?

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł nosi debiutancki pełnometrażowy film Christophera Nolana?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Młyn Szancera w Tarnowie. Jak teraz wygląda zabytkowy kompleks zabudowań? [GALERIA]

Sabrina nastoletnia czarownica. Jak dzisiaj wygląda po latach Melissa Joan Hart?