Henryk Łabędź

i

Autor: Krystian Janik Henryk Łabędź jest gotowy do objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie

Wybory samorządowe 2024

Henryk Łabędź chce współpracować ponad podziałami. Jest gotowy stanąć na czele Rady Miejskiej w Tarnowie

2024-04-22 12:10

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Henryk Łabędź otrzymał w drugiej turze wyborów na stanowisko prezydenta Tarnowa 15 025 głosów (43,85 proc.). Pomimo iż przegrał z Jakubem Kwaśnym, startującym z listy Koalicji Obywatelskiej, na którego zagłosowało 19 239 mieszkańców (56,15 proc.), to uważa, że osiągnięty przez niego wynik jest dobrą prognozą do ponad podziałami. Jest przekonany, że funkcja przewodniczącego Rady Miejskiej powinna zostać zaproponowana Prawu i Sprawiedliwości.

Wybory samorządowe 2024. Henryk Łabędź jest gotowy do objęcie stanowiska przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie

W niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku, mieszkańcy Tarnowa wybrali swojego nowego prezydenta. Został nim kandydat Koalicji Obywatelskiej Jakub Kwaśny, którego w tegorocznych wyborach poparły wszystkie ugrupowania stanowiące Koalicję 15 października. Ślubowanie nowego włodarza miasta odbędzie się podczas pierwszej sesji nowej Rady Miejskiej, którą zaplanowano na poniedziałek, 6 maja. Wówczas wybrany zostanie również nowy przewodniczący Rady Miejskiej. Stanowisko to, jak twierdzi Henryk Łabędź, kontrkandydat Jakuba Kwaśnego w walce o fotel przy ulicy Mickiewicza, powinno zostać zaproponowane Prawu i Sprawiedliwości.

— Jeśli mówimy o deklaracji współpracy i chcemy odbudować Tarnów ponad podziałami, to stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej należy zaproponować Prawu i Sprawiedliwości, które za sprawą oddanych na mnie głosów poparło blisko 44 procent mieszkańców miasta. Dlaczego? Dlatego, że władza deprawuje, a władza bezwzględna deprawuje bezwzględnie. Jestem głęboko przekonany, że po namyśle taką propozycję otrzymamy. Nie jesteśmy totalną opozycją, jak kiedyś powiedział jeden z ogólnokrajowych polityków, i będziemy wspierać programy, które są dobre dla miasta. Będziemy się także starali przeforsować swoje punkty programowe dla wspólnego dobra mieszkańców i Tarnowa — powiedział w rozmowie z Radiem ESKA Tarnów Henryk Łabędź.

Henryk Łabędź przekonuje, że najważniejszymi sektorami miasta, o których rozwój będzie walczył jako przedstawiciel Rady Miejskiej, będą: przemysł, gospodarka, sport i kultura. Przyznał, że jest również zainteresowany pracą w komisjach sportu i kultury.

Sonda
Czy Henryk Łabędź powinien zostać przewodniczącym Rady Miejskiej w Tarnowie?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Henryk Łabędź spotkał się z mieszkańcami Tarnowa na skwerze Alicji i Jana Preiss [GALERIA]

Express Biedrzyckiej - Marek BOROWSKI fragmenty FB SE