Grupa Azoty wspiera finansowo szpital w Brzesku. Co zostanie kupione za te pieniądze?

2020-05-20 14:00

Chemiczny gigant z Tarnowa przekazał prawie 400 tysięcy złotych na rzecz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. To wsparcie z kolejnej puli 750 tys. zł darowizn na zwalczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 przez spółkę. Brzeski szpital już wie na co wyda te pieniądze.

Darowizna przeznaczona zostanie na dofinansowanie zakupu urządzeń do diagnostyki laboratoryjnej przeznaczonych do wykrywania i monitorowania pacjentów z podejrzeniem lub zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2. Zakupione zostaną 2 aparaty - jeden do diagnostyki genetycznej i drugi do diagnostyki immunoenzymatycznej.

- Wielką zaletą urządzeń, które chcemy zakupić, jest ich pełna automatyzacja, co powoduje skrócenie czasu uzyskania wyniku. Poza tym urządzenia dedykowane są do małych pracowni mikrobiologicznych, co w naszym przypadku pozwoli na ich w pełni efektywne wykorzystanie. Bardzo dziękuję Ministerstwu Aktywów Państwowych i Zarządowi Grupy Azoty za podjęcie decyzji o przekazaniu dotacji finansowej dla Szpitala Powiatowego w Brzesku. Dziękuję także Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko, która wsparła naszą prośbę w Ministerstwie Zdrowia – mówi Adam Smołucha, p.o. dyrektora SPZOZ w Brzesku.

- Grupa Azoty wspiera instytucje i jednostki zwalczające epidemię od początku pojawienia się ognisk koronawirusa w Polsce. W obliczu tego ogromnego wyzwania musimy robić to, co do nas należy i czego oczekuje od nas społeczeństwo. Wspieramy przede wszystkim placówki zdrowotne i służby sanitarne w regionach, gdzie zlokalizowane są nasze spółki – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Wcześniej Grupa Azoty przekazała 250 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej dla Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, oraz środki ochrony osobistej i płyn odkażający dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Łącznie kluczowe spółki Grupy Azoty przeznaczyły 3,2 mln zł na wsparcie jednostek i instytucji walczących z pandemią.

CBŚP rozdaje tysiące litrów alkoholu i paliwa na walkę z pandemią

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?