Jazda na rowerze

i

Autor: DanielaJakob/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Groźny WYPADEK w Koszycach Małych. Rowerzysta UDERZYŁ w betonowe ogrodzenie

2022-04-26 13:30

W ciężkim stanie trafił do szpitala w Tarnowie. Mowa o 28-letnim rowerzyście, który ucierpiał w wypadku, do którego doszło w sobotę, 23 kwietnia w Koszycach Małych koło Tarnowa. Cyklista zjeżdżał z góry i na łuku wypadł z drogi, a następnie uderzył w betonowe ogrodzenie. Z obrażeniami kręgosłupa, kończyn i głowy trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Groźny wypadek w Koszycach Małych

W sobotę, 23 kwietnia policjanci zostali wezwani do wypadku z udziałem rowerzysty. Makabryczne zdarzenie miało miejsce na jednym z wzniesień w Koszycach Małych. Jadący w dół, 28-letni rowerzysta na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i upadł na asfaltową nawierzchnię jezdni. Prędkość była tak duża, że uderzył całym ciałem w betonowe ogrodzenie posesji. Towarzyszący mu drugi rowerzysta zdołał wyhamować.

- Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, a ratownicy udzielali pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu rowerzyście. Został on zabrany do tarnowskiego szpitala, gdzie trafił w ręce specjalistów. Ci po badaniach określili jego stan jako ciężki. Mężczyzna z urazem kręgosłupa, kończyn górnych i głowy trafił na oddział szpitalny - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

To może być przestroga dla innych cyklistów przed sezonem rowerowym. Tarnowscy policjanci apelują aby rozpędzać się tylko do takiej prędkości, przy której jesteśmy w stanie zapanować nad jednośladem. W awaryjnej sytuacji na pewno przydadzą się kaski ochronne oraz ochraniacze na ręce, łokcie i kolana.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Podajemy tylko fragment przysłowia! Wiesz, jakiego słowa brakuje?

Pytanie 1 z 10
"Polegać jak na ..."
Na czerwonym świetle, po chodniku… Pośpiech kosztował go krocie