Ratusz Tarnów

i

Autor: Justyna Świderska Ratusz Tarnów

Wydarzenia

Debiut w sejmowej ławie – Piotr Górnikiewicz nowym tarnowskim posłem

2023-10-17 16:30

W niedzielnych wyborach parlamentarnych zdobył ponad 5 tysięcy głosów i mandat poselski. Piotr Górnikiewicz, startujący z listy Trzeciej Drogi, tarnowski radny i przedsiębiorca, przez najbliższe cztery lata będzie reprezentował region w parlamencie. Czym chce się zajmować?

Spalarnia śmieci, trzeci zjazd z autostrady A4 i Akademia Tarnowska. To sprawy, którymi chce się zajmować nowo wybrany tarnowski poseł, Piotr Górnikiewicz. Nie zapomina też o sporcie, który jest dla niego wyjątkowo ważny. W niedzielnych wyborach parlamentarnych kandydaturę tarnowianina poparło ponad 5 tysięcy głosujących. Jak mówi Piotr Górnikiewicz, nie liczył na więcej i jest wdzięczny za wszystkie oddane na niego głosy, bo to dobry wynik.

POSŁUCHAJ: mówi Piotr Górnikiewicz

- Niewątpliwie wynik jest zrobiony także rękami Władysława Kosiniaka – Kamysza, który tą listę pociągnął w sposób rewelacyjny – ponad 50 tysięcy głosów. Jutro pierwsza wyprawa do Warszawy, jest to wszystko dla mnie nowe. Myślę, że będą poznawał wszystko, co się tam dzieje, ale mam też wsparcie Władysława Kosiniaka – Kamysza. W nowej roli będę chciał zajmować się tymi sprawami, o których mówiłem w kampanii, a które dotyczą naszego miasta. Tutaj żyję, tutaj mieszkam, tutaj mam rodzinę, tutaj prowadzę firmy. Spalarnia, trzeci zjazd z autostrady i Akademia Tarnowska to są te główne tematy, którymi chciałbym się zająć – mówi w rozmowie z Radiem ESKA Tarnów Piotr Górnikiewicz.

Nowo wybrany poseł deklaruje, że w swojej pracy nie zapomni o Tarnowie i jego potrzebach. Jak podkreśla, jako radny miejski zdążył dobrze poznać problemy i potrzeby miasta i ma nadzieję, że w nowej roli będzie mógł pomóc w rozwiązaniu problemów Tarnowa. Jak twierdzi, do nowych wyzwań podchodzi z entuzjazmem:

Dekomunizacja dzieje się na naszych oczach?!

- Wchodzę z pełną energią, myślę, że nie zabraknie mi jej przez cztery lata. Aż się boję, jak to wszystko będzie wyglądało, bo faktycznie jestem napędzony i myślę, że ten sukces – bo sądzę, że można to tak określić – mobilizuje mnie do pracy. Te pomysły, o których mówiłem, które są w mojej głowie, już zaczynają być w jakiś sposób realizowane, już o nich rozmawiam z różnymi osobami, także myślę, że wszystko się powiedzie – przekonuje Piotr Górnikiewicz.

Piotr Górnikiewicz ma 52 lata, urodził się w Tarnowie i jak przekonuje, jest z miastem bardzo związany. Jego miejsce w Radzie Miasta ma zająć Tadeusz Rzepecki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Co wiesz o kosmosie? Kosmicznie łatwy quiz

Pytanie 1 z 10
W jakiej galaktyce znajduje się Ziemia?