Autobus MPK Tarnów

i

Autor: Radio ESKA

Wiadomości

Darmowa komunikacja miejska w Tarnowie. 9 czerwca każdy pasażer MPK pojedzie bez biletu

2024-05-29 15:13

W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 roku, pasażerowie komunikacji miejskiej w Tarnowie będą mogli podróżować autobusami za darmo. Decyzję o wprowadzeniu tego dnia bezpłatnych przejazdów podjęła Rada Miejska w Tarnowie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Darmowa komunikacja miejska w Tarnowie

W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego w Tarnowie będzie można podróżować autobusami MPK za darmo. O wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów w niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, zadecydowali radni podczas sesji Rady Miejskiej w czwartek, 23 maja.

— Kodeks wyborczy w ramach działań zwiększających frekwencję przewiduje regulacje dedykowane dla gmin wiejskich i wiejsko-miejskich natomiast w gminach miejskich Kodeks wyborczy kwestii tych nie reguluje. W tej sytuacji Prezydent Miasta Tarnowa proponuje w ramach posiadanych kompetencji zwolnienie z opłat wszystkich osób korzystających z komunikacji miejskiej w dniu wyborów 9 czerwca 2024 — czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Lady Pank na juwenaliach w Tarnowie. Świetny koncert legendy polskiego rocka! [GALERIA]

Quiz. Jak dobrze pamiętasz debiutancką płytę Lady Pank? To arcydzieło polskiego rocka!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Mniej niż zero”. „Myślisz może, że więcej coś znaczysz, bo masz rozum...”
Tak wygląda pierwszy tarnowski woonerf