Dachowanie samochodu pod Tarnowem. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia

2022-12-19 12:09

W niedzielę, 18 grudnia 2022 roku, w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 977 w Zabłędzy pod Tarnowem doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. Audi najpierw dachowało na śliskiej nawierzchni, a następnie wylądowało w przydrożnym rowie. Policjanci i strażacy, którzy pojawili się na miejscu nie zastali na miejscu kierowcy. Okazało się, że mężczyzna poszedł po lawetę.

Zabłędza pod Tarnowem. Samochód dachował na śliskiej nawierzchni

W niedzielę, 18 grudnia 2022 roku, około godziny 9:17 na drodze wojewódzkiej nr 977 w Zabłędzy, miejscowości położonej w powiecie tarnowskim, w gminie Tuchów, miało miejsce groźnie wyglądające zdarzenie. Kierujący samochodem osobowym marki Audi stracił panowanie nad kierownicą, co skończyło się dachowaniem i wpadnięciem pojazdu do przydrożnego rowu. Na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży z JRG 1 Tarnów Siedliska, OSP KSRG Tuchów i OSP Karwodrza, a także policja. W momencie przybycia służb ratunkowych kierowcy nie było w pobliżu samochodu.

Policjanci podejrzewali, że kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, ale okazało się, że po wylądowaniu w przydrożnym rowie, wyszedł z samochodu i poszedł pieszo po lawetę. Mundurowi wykonali badania na trzeźwość, które nie stwierdziły w jego organizmie obecności alkoholu. Mężczyzna wskutek dachowania nie odniósł żadnych obrażeń. Nie został też ukarany mandatem. Za przyczynę zdarzenia uznano utratę panowania nad pojazdem na śliskiej nawierzchni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. O 10/10 można tylko pomarzyć

Pytanie 1 z 10
Na start nie może być nic innego! Argentyna mistrzem świata w piłce nożnej. Messi i jego rodacy na ten tytuł czekali od...
Kierowca zatrzymał się, by przepuścić matkę z wózkiem. Nagle stało się to. Nagranie z kamery jest szokujące