Dąbrowa Tarnowska: W domu miał prawdziwy ARSENAŁ. Nie miał tylko pozwolenia na broń

2022-05-24 12:30

Nielegalną broń i amunicję zabezpieczyli dąbrowscy policjanci. Jej właścicielem okazał się 26-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej. Na terenie jego posesji mundurowi zabezpieczyli kilka strzelb, karabin i naboje. Okazało się, że mężczyzna nie miał pozwolenia na ich przechowywanie. Teraz grozi mu 8 lat więzienia.

Nielegalny arsenał broni w Dąbrowie Tarnowskiej

Z tą ilością broni i amunicji mógł wyruszać na wojnę. Mowa o 26-letnim mieszkańcu Dąbrowy Tarnowskiej. Na nielegalny arsenał natrafili kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w tej miejscowości podczas przeszukania posesji mężczyzny. Ich właściciel będzie miał teraz spore kłopoty.

- Na odkryty przez funkcjonariuszy nielegalny arsenał składały się trzy strzelby myśliwskie, karabinek KBKS, części broni, w tym lufy z zamkiem i magazynkiem oraz 1107 sztuk amunicji różnego kalibru. Właściciel nie miał pozwolenia na posiadanie tej broni i amunicji - powiedział PAP mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci zabezpieczyli znalezione przedmioty. Ich 26-letni właściciel został zatrzymany. 20 maja 2022 roku Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej postawiła mu zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Dopóki sąd nie rozstrzygnie o jego winie prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie 15 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Czy jesteś BOOMEREM? Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź, czy nie jest z Tobą aż tak źle!

Pytanie 1 z 9
Kim jest Stuu?
Gang sutenerów rozbity przez policję. Podejrzani wylądowali na glebie