drinki

i

Autor: Pixabay

Czy roboty zastąpią barmanów? Opracowano automat potrafiący zrobić 40 drinków

2023-01-15 12:14

Robienie drinków jeszcze nigdy nie było tak łatwe! Podczas tegorocznych targów elektroniki użytkowej CES 2023 w Las Vegas zaprezentowano robota potrafiącego przyrządzić 40 drinków zarówno alkoholowych, jak i bezalkoholowych. Urządzenie może na jednym ładowaniu przygotować aż 250 różnego rodzaju napojów.

Powstał robot potrafiący przygotować 40 różnych drinków

Na tegorocznych targach elektroniki użytkowej CES 2023 w Las Vegas, jak donosi PAP, odbyła się prezentacja bezprzewodowego ekspresu do koktajli Bev marki Black+Decker. Robot jest w stanie przygotować na jednym ładowaniu 250 drinków, w tym 40 różnych. Przy jego wykorzystaniu można obsłużyć imprezę bez konieczności zatrudniania barmana, ponieważ urządzenie, nie licząc wymiany kapsułek smakowych i uzupełniania składników, nie wymaga pomocy człowieka. Automat posiada funkcję pobierania alkoholu z kilku butelek, a do mieszania drinków wykorzystuje zawartość kapsułek smakowych. Bev potrafi przyrządzać napoje na bazie wódki, ginu, tequili, rumu czy whisky. Dodatkowo można wybrać poziom zawartości alkoholu w przyrządzanym koktajlu.

Robot do przygotowywania drinków alkoholowych i bezalkoholowych będzie dostępny na rynku już wiosną. Jego cena została ustalona na 400 dolarów (około 1750 złotych). Dodatkowym kosztem będą specjalne kapsułki smakowe. Za 6 sztuk jednego rodzaju drinku trzeba będzie zapłacić około 20 dolarów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 60.? - QUIZ dla fanów kultowych brzmień

Pytanie 1 z 10
W którym roku ukazał się debiutancki album Boba Dylana?
Rzuciła korpo i ruszyła w świat na motocyklu. Aleksandra Trzaskowska | Tak trzeba żyć #23 Eska Rock