burze

i

Autor: Pixabay / IMGW - screen

Wiadomości

Burze z silnym deszczem i gradem w Tarnowie i powiecie tarnowskim. IMGW wydał ostrzeżenie

2023-06-21 9:25

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Synoptycy prognozują, że regionie tarnowskim wystąpią burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne i bardzo silne opady deszczu, a miejscami spadnie grad. Należy też spodziewać się wiatru, który w porywach osiągnie do 90 km/h.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem Tarnowie i powiecie tarnowskim

Alert wydany przez synoptyków obowiązuje w środę, 21 czerwca 2023 roku, i dotyczy Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Burzom będą miejscami towarzyszyć silne i bardzo silne opady deszczu od 25 do 40 milimetrów (lokalnie około 50 milimetrów) oraz porywisty wiatr osiągający do 70 kilometrów na godzinę (lokalnie do 90 km/h). Prognozowane są również miejscowe opady gradu.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydane przez IMGW obowiązuje od godziny 11:00 do godziny 23:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

IMGW ostrzega przed upałami w regionie tarnowskim

Ponadto od wtorku, 20 czerwca, do piątku, 23 czerwca, IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące upałów w regionie tarnowskim. Temperatura maksymalna w dzień osiągnie miejscami od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie miejscami 18°C.

Ostrzeżenie obowiązuje do piątku, 23 czerwca, do godziny 18:00. Prawdopodobieństwo wynosi w tym przypadku 90 proc.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Piekło, Syberia, Betlejem. Oto najzabawniejsze nazwy miejscowości w Małopolsce! [GALERIA]

Quiz. Największe piękności PRL. To w nich kochali się wszyscy mężczyźni w Polsce!

Pytanie 1 z 10
Za jej twarz każdy dałby się zabić w piosence „Autobiografia” grupy Perfect. To:
Pola Raksa
Arkadiusz Milik po klęsce z Mołdawią