Marek Ciesielczyk

i

Autor: Justyna Świderska Marek Ciesielczyk

Badanie wariografem posłów, sędziów i prokuratorów. Kontrowersyjny postulat Marka Ciesielczyka

2023-01-01 12:01

Tarnowski radny niezależny Marek Ciesielczyk, przewodniczący Antypartii, chce, aby kandydaci na najważniejsze stanowiska polityczne w Polsce byli poddawani badaniu wariografem na prawdomówność. Chodzi m.in. o przyszłych posłów, włodarzy miast i gmin czy radnych. Badaniem mieliby być objęci również sędziowie i prokuratorzy.

Badanie wykrywaczem kłamstw kandydatów na posłów, sędziów i prokuratorów

Przewodniczący Antypartii Marek Ciesielczyk, doktor politologii Uniwersytetu w Monachium, chce wprowadzić obowiązkowe badanie wariografem na prawdomówność dla osób kandydujących na najważniejsze stanowiska polityczne, a także sędziów i prokuratorów. Na pierwszy rzut oka postulat może wydawać się kontrowersyjny, ale przeprowadzone przez pracownię Social Changes badania pokazują, że aż 70 proc. ankietowanych jest za jego wdrożeniem. Jednakże nie jest to jedyny pomysł tarnowskiego radnego. Drugim, niemniej szokującym, jest test na inteligencję dla kandydatów na posłów.

Poza badaniami wariograficznymi i testem na inteligencję w programie Antypartii znajdują takie postulaty, jak: zmiana obecnej tzw. „proporcjonalnej” ordynacji wyborczej na większościową z jednomandatowymi okręgami wyborczymi, możliwość odwołania posła w czasie kadencji w wyniku referendum, ograniczenie liczby kadencji posła do dwóch czy obniżenie wynagrodzeń posłów do nie wyższych niż średnia krajowa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. TO wydarzy się w 2023 r. w Polsce i na świecie! Udowodnij, że masz kalendarz w głowie

Pytanie 1 z 10
Rok 2023 ogłoszono rokiem jednej z polskich noblistek. Mowa o...
Sylwester Marzeń. Zenek Martyniuk pali ostatniego papierosa przed występem