- Jeśli ktoś ma pomysł, a nie wie za bardzo jak tą młodzież wysłać za granicę, nie wie jak sięgnąć po środki zewnętrzne na zrealizowanie takiego projektu znajdzie odpowiedzi na swoje pytania i pomoc właśnie w tym punkcie - mówi Andrzej Mizera, dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie. Zresztą paleta środków, o które można się starać jest bardzo szeroka. Między innymi wsparcie na osobisty rozwój zawodowy, naukę języków, wymianę doświadczeń. Mam nadzieję że dzięki temu punktowi zwiększy się również liczba wniosków, które będą kierowane do agencji.
Punkt informacyjny zacznie działać Centrum Kształcenia OHP w Tarnowie w budynku przy ulicy Mościckiego 27 we wrześniu. Umowa na jego funkcjonowanie podpisana jest na rok. Na współpracy skorzystają również uczniowie tarnowskiego OHP. Po raz pierwszy w nowym roku szkolnym wezmą udział w programie Erasmus+. Część z nich będzie mogła między innymi odbyć miesięczne praktyki zawodowe w Niemczech.
Regionalne Punkty Informacyjne FRSE to jednostki, których celem jest docieranie z informacją o edukacyjnych programach unijnych we wszystkie regiony Polski, które do tej pory nie korzystały z programów takich jak Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności, PO WER (Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, Projekt Szansa), program Edukacja, eTwinning. Punkt będzie promował programy zarządzanych przez FRSE, organizował i prowadził spotkania informacyjne, czy pomagał FRSE w organizacji wydarzeń w regionie.