policja kontrola

i

Autor: Pixabay

Na sygnale

75-latek utknął w kratce na chodniku w Tarnowie. Spędził na mrozie ponad godzinę. Ratunek przyszedł dopiero nad ranem

2024-01-18 15:15

Do nietypowego zdarzenia doszło przy ulicy Kołłątaja w Tarnowie. 75-letni mężczyzna przechadzając się nocą chodnikiem wpadł do kratki zabezpieczającej zbiornik zsypu i przez ponad godzinę nie potrafił się z niej samodzielnie wydostać. Dopiero nad ranem znalazła go przypadkowa osoba, która wyszła z mieszkania, aby odśnieżyć chodnik. Senior był już wtedy poważnie wychłodzony. O incydencie zostali poinformowali tarnowscy policjanci.

Tarnów. 75-latek wpadł do kratki na chodniku. Spędził na mrozie ponad godzinę

W środę, 17 stycznia 2024 roku, po godzinie 4:00 do dyżurnego tarnowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o mężczyźnie uwięzionym w kratce zabezpieczającej zbiornik zsypu przy ulicy Kołłątaja. 75-latek podczas nocnej przechadzki wpadł w pułapkę i nie mógł się z niej wydostać o własnych siłach. Nad ranem znalazła go przypadkowa osoba, która wyszła z mieszkania z zamiarem odśnieżenia chodnika. Temperatura powietrz a wynosiła wtedy kilka stopni poniżej zera, a pechowiec był już w stanie mocnego wychłodzenia.

Na miejscu zdarzenia pojawili się tarnowscy mundurowi, strażacy, a także zespół ratownictwa medycznego. Mundurowi zauważyli, że obie nogi mężczyzny znajdują się w kratce. Udało im się go wydostać za pomocą podnośnika samochodowego. Natomiast strażacy zabezpieczyli część chodnika, w której utknął 75-latek. Po zakończeniu akcji ratunkowej wychłodzony mężczyzna został przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Seria pożarów samochodów w Tarnowie [ZDJĘCIA]

Quiz. Jak dobrze pamiętasz polskie zespoły punkrockowe z okresu PRL? Test dla fanów!

Pytanie 1 z 10
Z którego numery Siekiery pochodzą słowa „Szewc zabija szewca, bumtarara, bumtarara”?
Politycy w ostrych słowach o zmianach w mediach publicznych