- Stara sportowa prawda głosi, że łatwiej tytuł mistrzowski zdobyć, niż go obronić i pamiętaliśmy o tym - podkreśla Wojciech Nowak, prezes KU AZS PWSZ w Tarnowie. Tym bardziej w tym roku, który przez pandemię był szczególnie trudny także dla sportowców. Ten sukces to przede wszystkim zasługa studentek, studentów i trenerów, którzy przygotowywali ich do rywalizacji. Cieszą nas zwłaszcza tak zwane duże medale Akademickich Mistrzostw Polski. Udało się ich wywalczyć aż 5, w tym 2 złote. To chyba pierwszy, tak duży sukces w historii naszej uczelni.
W klasyfikacji drużynowej za największy z tegorocznych sukcesów sportowych należy uznać złoty medal kolarzy górskich. Wywalczyła go ekipa w składzie: Michał Topór, Albert Hudyka i Grzegorz Armatys. Z kolei w konkurencji indywidualnej złoty medal wywalczyła Barbara Szumlańska, która rywalizowała we wspinaczce sportowej na czas. Do tego należy doliczyć dwa srebrne medale indywidualne Michała Topora, a także "srebro" Pauliny Kozioł w trójboju siłowym. Ważne cegiełki do końcowego sukcesu dołożyli również futsalistki i futsaliści, lekkoatletki, siatkarki i siatkarze, tenisistki i tenisiści stołowi oraz panie rywalizujące w ergometrze wioślarskim. Dzięki nim przewaga punktowa nad rywalami była tak duża.
Studentki i studenci tarnowskiej PWSZ wystartowali w sumie w 15 konkurencjach, zdobywając łącznie 557 punków. Pozwoliło im to na zajęcie pierwszego miejsca w swoim typie uczelni oraz 31. miejsce w kraju w gronie wszystkich uczelni startujących w Akademickich Mistrzostwach Polski. Druga w typie wyższych szkół zawodowych PWSZ z Nysy zdobyła jedynie 176, a trzecia PWSZ z Leszna - 143. Łącznie w klasyfikacji ogólnej Akademickich Mistrzostw Polski sklasyfikowano 133 szkoły wyższe.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!