„Pasaż odkryć” ma pobudzać myślenie, poznawanie, odkrywanie i doświadczanie.
- Część przestrzeni będzie przeznaczona na interaktywne instalacje, gdzie samemu trzeba będzie popracować, czegoś dotknąć i poeksperymentować – zapowiada Agnieszka Kawa, wiceprezydent Tarnowa.
Tworzenie projektu wyposażenia tego miejsca wcale nie jest łatwe. To zabytkowy budynek, w którego wnętrzu na ścianach, podczas remontu odkryto freski. Decyzją władz miasta i konserwatora zostaną one wyeksponowane. Konieczne było więc powiązanie historii tego budynku z futurystyczną i nowoczesną wizją.
- Zależało nam na tym, aby powiązać to miejsce z ważnymi naukowcami i odkrywcami pochodzącymi z Tarnowa. Dlatego wszystkie te przestrzenie będą mieć swoich patronów i pewne tematy do omówienia. Zależy nam również, aby w tym miejscu znaleźli się przedsiębiorcy, którzy wytwarzają produkty nowoczesne, również te użytkowe. Oni również będą mieć swoją salę i możliwość ekspozycji – dodaje Agnieszka Kawa.
Z jednej strony wiedza ma być przekazywana w sposób lekki i przystępny, z drugiej zaś materiały multimedialne naukę będą traktować bardzo poważnie. W planach jest utworzenie rady patronackiej. W jej skład mają wejść naukowcy z Uniwersytetu Jagielońskiego, Politechniki Krakowskiej, czy tarnowskiej PWSZ.
W połowie roku zakończą się prace budowlane i konserwatorskie. Niemal na ukończeniu jest już projekt wyposażenia tego miejsca. „Pasaż odkryć” dla zwiedzających będzie dostępny dopiero w przyszłym roku.
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!