Podróże

To kultowe jezioro w Małopolsce. Latem przyciąga urlopowiczów z całej Polski [GALERIA]

Małopolska jest regionem na mapie Polski, w którym znajduje się mnóstwo wspaniałych jezior, stanowiących nie lada gratkę dla turystów. Jednym z najsławniejszych jest niewątpliwie Jezioro Rożnowskie, nad którym znajduje się kilka miejscowości turystycznych i letniskowych: Tęgoborze, Znamirowice, Zbyszyce, Bartkowa, Gródek nad Dunajcem, Tabaszowa oraz Rożnów. Jak wygląda to kultowe jezioro? Sprawdźcie w naszej galerii!

Jezioro Rożnowskie. To jedno z najsłynniejszych miejsc na mapie Małopolski

Jezioro Rożnowskie to zbiornik wodny, który powstał w wyniku spiętrzenia Dunajca. Został utworzony w celu wyrównania przepływów rzeki i zmniejszania fali powodziowej Dunajca, a w konsekwencji i Wisły. Budowa zapory umożliwiła powstanie Elektrowni Rożnów. Jezioro Rożnowskie powstało w latach 1935-1941. Nad jeziorem Rożnowskim są położone takie miejscowości turystyczne, jak: Tęgoborze, Znamirowice, Zbyszyce, Bartkowa, Gródek nad Dunajcem, Tabaszowa oraz Rożnów. Ulubione miejsce wczasowiczów do kąpieli z piaszczystą plażą jest położone w Gródku nad Dunajcem. Na jeziorze Rożnowskim znajduje się „Małpia Wyspa” (Grodzisko), która jest obszarem szczególnej ochrony krajobrazu i rezerwatem ptaków. Można tam spotkać wiele rzadkich gatunków ptaków, choćby bociana czarnego.

Przygotowaliśmy dla was galerię, dzięki której poczujecie klimat tego wyjątkowego miejsca na mapie Małopolski!

Jezioro Rożnowskie. To jedno z ulubionym miejsc turystów na mapie Małopolski [GALERIA]

Sonda
Czy Małopolska jest najpiękniejszym regionem w naszym kraju?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wianki 2024 w Krakowie. Warsztaty plecenia wianków
Listen on Spreaker.