Prywatne składy zajmą się dystrybucją węgla dla mieszkańców Tarnowa
Przypomnijmy, że w spotkaniu sztabu kryzysowego wzięli udział m.in. dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Tarnowa, miejscy prawnicy, przedstawiciele Centrum Usług Społecznych oraz szefowie miejskich spółek: Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Miejskiego Zarządu Budynków. Poruszanymi zagadnieniami były aspekty logistyczne takie, jak: transport węgla do Tarnowa z polskich portów, jego składowaniu, system sprzedaży czy koszty planowanych działań.
Istotnym elementem dyskusji były również aspekty prawne związane z zaopatrzeniem tarnowian w rządowy węgiel. Miejskie służby prowadzą obecnie weryfikację potrzeb mieszkańców, co pozwoli ustalić, jaka ilość tego surowca energetycznego będzie konieczna do pozyskania. Zajmują się tym głównie Miejski Zarząd Budynków oraz Centrum Usług Społecznych.
Polecany artykuł:
– Nic nie będzie konkretnego wiadomo, dopóki nie pojawi się ustawa. Jedyna zmiana to fakt, iż po wstępnych rozmowach z właścicielami, prawdopodobnym jest, iż dystrybucją węgla, na podstawie umowy z miastem, zajmą się dwa prywatne składy działające w Tarnowie – informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.
Polecany artykuł:
Tona węgla sprzedawanego przez gminy ma kosztować maksymalnie 2 tysiące złotych. W cenę nie są jednak wliczane koszty transportu. Natomiast węgiel, który można kupić w prywatnych składach na terenie Tarnowa kosztuje obecnie od 2900 do 3500 złotych brutto za tonę, w zależności od jego rodzaju.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]