Węgiel w Tarnowie. Czy miasto jest gotowe na sprzedaż surowca?
Spotkanie sztabu kryzysowego, które odbyło się 12 października 2022 roku w tarnowskim magistracie, dotyczyło sprzedaży węgla mieszkańcom. Wzięli w nim udział m.in. dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Tarnowa, miejscy prawnicy, przedstawiciele Centrum Usług Społecznych oraz szefowie miejskich spółek: Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Miejskiego Zarządu Budynków.
Spółki Skarbu Państwa nabyły już pożądany surowiec energetyczny od zagranicznych podmiotów i niebawem ma on dotrzeć do Polski. Tarnów, jak zapewniają urzędnicy, jest gotowy do rozpoczęcia sprzedaży, która będzie możliwa dopiero w momencie, kiedy węgiel pojawi się w kraju, a rząd ogłosi stosowną ustawę. Ważnym elementem wczorajszych rozmów były również aspekty logistyczne takie, jak: transport węgla do Tarnowa z polskich portów, składowanie, metody sprzedaży, a także koszty przewidywanych działań.
Polecany artykuł:
– Czekamy na węgiel. Tarnów jest w każdej chwili gotowy do dostarczenia węgla mieszkańcom. Obecnie nie ma rządowego węgla i nie ma też ustawy, która pozwoliłaby miastu na taką operacje. Rząd prowadzi konsultacje – napisał na swoim oficjalnym Facebooku prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.
Cena węgla w Tarnowie. Ile zapłacimy za tonę?
Tona węgla sprzedawanego przez samorządy, jak wynika z rządowych zapewnień, ma kosztować maksymalnie 2 tysiące złotych, nie wliczając w to kosztów transportu. Natomiast w prywatnych składach, jak informuje tarnowski magistrat, za tonę węgla trzeba zapłacić, w zależności od rodzaju, od 2900 do 3500 złotych brutto.
Polecany artykuł:
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]